Dobry weekend dla młodych redzkich lekkoatletów

11-09-2024 | Aktualności

To był dobry weekend dla redzkich lekkoatletów młodej generacji. Najpierw Emilia Młynik zdobyła Srebrny Medal we Włocławku, a następnego dnia ze Słupska, z Mistrzostw LDK (program Lekkoatletyka dla Każdego) nasi sportowcy przywieźli 4 złote medale indywidualnie i złoto w sztafecie. Do tego 4 srebrne medale, 4 brązowe medale indywidualnie plus brąz w sztafecie.
Wszystkim Wam serdecznie gratulujemy! Oto wyniki zawodników UKS Jedynka Reda:
Melania Hebel – 1 m na 60 m 2m w skoku w dal,
Lea Kolasa – 1 m 300m, 2 m na 60m,
Paulina Schmidt – 1 m w rzucie piłeczka palantową, 2 m w skoku wzwyż,
Agata Grubba – 1 m w skoku w dal,
Alicja Młynik – 2 m w pchnięciu kulą,
Eryk Firlus – 3 m w biegu na 300m,
Tomek Kowalski – 3 miejsce w biegu na 600m,
Marcel Czapiński – 3 miejsce w skoku wzwyż,
Milan Marcinkiewicz – 3 miejsce w skoku w dal,
sztafeta 4×100 U14 dziewcząt – 1 miejsce,
sztafeta chłopców U14- 3 miejsce.

„Podium, liczne czwarte i piąte miejsca, kilka rekordów życiowych – to są sukcesy, które napełniają nas szczególną dumą, bo to sukcesy młodych ludzi związanych z naszym miastem. Wspaniale jest obserwować, jak rozwijają się, pracują i osiągają sukcesy reprezentując Redę” – mówi Mateusz Richert burmistrz miasta. „Sport to jedna z tych dyscyplin, które najbardziej jednoczą ludzi i coraz silniejszy element naszej redzkiej tożsamości” – dodaje.

Dodatkowym sukcesem pierwszych tygodni września w Redzie jest fakt, że Tomasz Czubak – koordynator wojewódzki LDK przekazał Redzie sprzęt lekkoatletyczny: płotki piankowe, niskie płotki do wieloskoku, piłeczki palantowe, piłki lekarski, kule i kilka koszulek LDK.

„Gratulujemy wszystkim redzkim zawodnikom i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy naszych sportowców!” – podsumowuje z dumą burmistrz Richert.