Do 16 sierpnia można składać wnioski do planu ogólnego Redy

22-07-2024 | Aktualności, Wyróżnione

Miasto Reda przystępuje do opracowywania projektu planu ogólnego Gminy. Osoby zainteresowane mogą do 16 sierpnia składać wnioski, które będą rozpatrywane przy tworzeniu projektu planu ogólnego Gminy Miasto Reda oraz Prognozy Oddziaływania na Środowisko.

Składane wnioski, których wzór jest dostępny do pobrania na stronie internetowej www.eboi.reda.pl/karty-uslug oraz w redzkim urzędzie mogą wskazywać:

– przeznaczenie terenu działki, przy czym przeznaczenie powinno być zgodne z nazwą i profilem funkcjonalnym strefy planistycznej (ustalone w rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 8 grudnia 2023 r. w sprawie projektu planu ogólnego gminy, dokumentowania prac planistycznych w zakresie tego planu oraz wydawania z niego wypisów i wyrysów (Dz. U. poz. 2758),

– wskaźnik powierzchni zabudowy,

– wskaźnik powierzchni biologicznie czynnej (tj. zieleni),

– maksymalną wysokości budynków.

Szczegółowe informacje o formie składania wniosków zawarte są w obwieszczeniu zamieszczonym na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Redzie. W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z Referatem Urbanistyki i Architektury Urzędu.

Plan Ogólny

Zbieranie wniosków Mieszkanek i Mieszkańców potrwa do 16 sierpnia