XXV Jubileuszowy Wielki Przejazd Rowerowy

05-06-2023 | Galeria, Relacje

4 czerwca uczestnicy Jubileuszowego XXV Pomorskiego Wielkiego Przejazdu Rowerowego (oraz hulajnogowego, rolkowego i longboardowego) w pięciu barwnych peletonach wyruszyli na blisko 230 km tras Pomorza, aby po kilku godzinach zjechać do centrum Trójmiasta – na Wielki Finał do Parku Sopockie Błonia. Przez Redę przejechał Peleton Północny, który jest organizowany we współpracy m. in. z Wejherowskim Towarzystwem Cyklistów, wyruszył z Wejherowa po raz X. W naszym mieście rowerzystów powitała Sekretarz Miasta Redy Hanna Janiak, w towarzystwie radnych Rady Miejskiej w Redzie  Emilii Sawickiej -Lieder i Radosława Fariona. Po krótkim odpoczynku i dołączeniu rowerzystów z Redy liczny peleton udał się w dalsza trasę do Rumi, Gdyni, na Sopockie Błonia.