Zaznacz stronę

Wiecha na Miejskiej Bibliotece Publicznej

31-05-2023 | Galeria, Wyróżnione

30 maja na rozbudowywanej Miejskiej Bibliotece Publicznej w Redzie zawisła wiecha. To budowlana tradycja, polegająca na zawieszeniu przystrojonego kolorowymi wstążkami wieńca na górnej części budynku. Wiechę wywiesza się na znak zakończenia ważnego etapu budowy – najczęściej po ustawieniu pierwszej krokwi.

W uroczystości wzięli udział: pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej z dyrektor Katarzyną Zielińską na czele, radni Rady Miejskiej Małgorzata Lewińska, Andrzej Byczkowski, Karolina Bochan, Radosław Farion, Katarzyna Fedde, Leszek Hebel, Mariusz Kreft, Krystian Melzer, Katarzyna Osiecka-Brzeska, Emilia Sawicka-Lieder, Teresa Tkaczyk, Burmistrz Miasta Redy Krzysztof Krzemiński z zastępcami Haliną Grzeszczuk i Łukaszem Kamińskim, sekretarz miasta Hanna Janiak, pracownicy Referatu Inwestycji i Inżynierii Miejskiej, a przede wszystkim wykonawca, spółka Adwizon z Gdyni.

Budowa ruszyła w listopadzie 2022 roku. Zadanie pt. „Budowa Biblioteki w Redzie” zostało dofinansowane z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2, Kierunek Interwencji 2.1 „Infrastruktura Bibliotek 2021 – 2025”. Budowa biblioteki pochłonie około 6 mln złotych z czego 2,25 mln z dofinansowania.Tradycji stało się zadość, na budynku zawisła wiecha, która symbolizuje zakończenie pewnego etapu budowy. Biblioteka będzie miejscem wielu wydarzeń związanych z literaturą i promocją czytelnictwa. Ta inwestycja jest potrzebna, oczekiwali na nią mieszkańcy, poza tym poprzednie warunki lokalowe w bibliotece nie sprzyjały jej rozwojowi.

Uroczystości towarzyszyły występy artystyczne zespołu „Redzanie” pod opieką Pana Marka Czarnowskiego. Nie zawiedli także studenci UTW działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej, którzy również wzięli udział w wydarzeniu. Otwarcie nowego budynku biblioteki planowane jest na koniec 2023 roku.

Skip to content