VI edycja konkursu Marszałka Województwa Pomorskiego „Pomorskie dla Seniorów”

10-07-2023 | Galeria, Relacje

9 lipca na scenie Fabryki Kultury odbył się kolejny spektakl grupy teatralnej UTW Reda wraz z uroczystym wręczeniem nagrody w konkursie „Pomorskie dla Seniorów”.

Po przedstawieniu nastąpiło wręczenie nagród laureatom VI edycji konkursu Marszałka Województwa Pomorskiego „Pomorskie dla seniorów”. Celem konkursu jest wyróżnienie seniora, pracodawcy, a także osób podejmujących szczególnie wartościowe i skuteczne inicjatywy na rzecz seniorów oraz upowszechnianie i promowanie działalności seniorów i polityki senioralnej w województwie pomorskim.

Radna Pomorskiego Sejmiku Wojewódzkiego pani Iwona Mielewczyk oraz Pełnomocnik Marszałka ds. senioralnych pani Barbara Bałka wraz z Burmistrzem Miasta Redy Krzysztofem Krzemińskim wręczyli nagrodę w kategorii „Przyjaciel Seniora” redzkiemu Uniwersytetowi III Wieku, którą odebrała dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Redzie pani Katarzyna Zielińska. Następnie wręczono nagrodę w kategorii „ Zwyczajny – Niezwyczajny Senior”, którą kapituła nagrodziła pana Michała Kaczmarka.

Wśród licznie zgromadzonej publiczności nie zabrakło zastępców Burmistrza Haliny Grzeszczuk i Łukasza Kamińskiego, Sekretarz Miasta Hanny Janiak oraz radnych Karoliny Bochan, Teresy Tkaczyk oraz Leszka Hebla. Obecni byli też goście z Uniwersytetów III Wieku z Wejherowa, Lęborka oraz Mrzezina. Seniorzy wspomnieli także swojego niedawno zmarłego kolegę ze sceny Waldemara Falkiewicza. Serdeczne podziękowania dla Dyrektora Fabryki Kultury Tomasza Wiśniewskiego, dzięki któremu mieszkańcy mieli możliwość zobaczyć tak dowcipny spektakl, pod kierownictwem i reżyserią aktora Teatru Wybrzeże Piotra Biedronia.