Turniej Piłki Siatkowej Kobiet o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego

17-10-2023 | Galeria, Kultura I Rozrywka

7 października w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Redzie odbył się Turniej Piłki Siatkowej Kobiet, o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego, Mieczysława Struka. Zawody były generalnym sprawdzianem zespołu UKS „Jedynka” Reda, przed debiutem w rozgrywkach III ligi sezonu 2023/2024. W turnieju udział wzięło 8 najlepszych drużyn kobiecych z całego województwa pomorskiego. Głównymi organizatorami siatkarskich zmagań był Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” Reda, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Urząd Miasta Reda, a patronat medialny nad imprezą objęła TTM Wejherowo, Nadmorski 24 i Norda FM. Najlepsze zespoły zostały nagrodzone medalami i pucharami, a najlepsze zawodniczki otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez posłów i senatorów w osobach, Henryki Krzywonos, Barbary Nowackiej, Sławomira Rybickiego i Kazimierza Kleiny. Po zakończeniu zawodów, dekoracji medalami, pucharami i nagrodami rzeczowymi dokonał Wiceburmistrz Redy Łukasz Kamiński, Radny Rady Miasta w Redzie Mateusz Richert, Prezes UKS „Jedynki” Reda Tomasz Formella, kierownik klubu Sebastian Browarczyk. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestniczkom turnieju za stworzenie wspaniałego sportowego widowiska, organizatorom za sprawne i profesjonalne przeprowadzenie zawodów, a zawodniczkom UKS „Jedynka” Reda, życzymy udanego sezonu sportowego 2023/2024.

Kolejność w turnieju:

• 1m „Sopot Sorry Gdańsk”
  • 2m Positive Team
  • 3m UKS 1 Reda Just US I
  • 4m Volley Bees Gdańsk

Pozostałe miejsca: Hey, Pikieta Kościerzyna, BAT Sierakowice, UKS 1 Reda Just US II

Wyróżnienia indywidualne:

MVP    Magdalena Obszańska            „Sopot Sorry Gdańsk”

Libero  Agata Lamek                           Positive Team

Środkowa Sara Ścierawska                  Positive Team

Przyjmująca Anna Jakimska                 „Sopot Sorry Gdańsk”

Atakująca Paulina Kuchnowska          UKS Jedynka Reda Just Us