Zaznacz stronę

22 kwietnia w całym kraju obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji pracownicy Urzędu Miasta w Redzie pod patronatem Burmistrza Miasta Redy zorganizowali społeczną akcję „Sprzątanie rzeki Redy 2023”.

Celem akcji było uporządkowanie obszarów zaśmieconych w okolicy Miejskiego Parku Rodzinnego w Redzie, w tym koryta i brzegów rzecznych, a co najważniejsze podniesienie świadomości ekologicznej wśród mieszkańców. Akcja została podzielona na kilka części. Zorganizowane grupy dzieci, młodzieży i dorosłych w tym Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, Ochotnicza Straż Pożarna, uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Redzie oraz radni Leszek Hebel i Radosław Farion posprzątali rzekę od granicy z Wejherowem, przez ulicę Rzeczną w Pieleszewie, wiadukt kolejowy, Park Miejski i ulicę Kazimierską.

Część mieszkańców naszego miasta przystąpiła do akcji kilka dni wcześniej i razem z sąsiadami posprzątała fragment Redy w obrębie ulicy Łopianowej i zachodniej części nasypu kolejowego. Pochwała należy się również dla maluchów z Przedszkola nr 1 przy ulicy Gniewowskiej, które chętnie zaangażowały się w tegoroczny program ekologiczny.

Udział w społecznej akcji sprzątania był także doskonałą okazją do otrzymania zaświadczenia o wolontariacie. W sumie uczestnicy zebrali kilka ton odpadów, najczęściej były to butelki szklane, plastikowe, puszki, opony, dywany, materace oraz meble. Współorganizatorami obchodów Dnia Ziemi byli Kajakowe Meandry, Polski Związek Wędkarski oraz Urząd Miasta w Redzie.

Skip to content