Zaznacz stronę

Regaty TrójCup powróciły po kilkuletniej przerwie

08-05-2023 | Galeria, Wyróżnione

Osiem samorządowych załóg podjęło się rywalizacji w ramach XI regat TrójCup MTK, organizowanych przez Stowarzyszenie Gmin Małe Trójmiasto Kaszubskie. Żeglarskie zmagania odbywały się w miniony weekend na wodach Zatoki Gdańskiej.

Po kilkuletniej przerwie wróciły regaty TrójCup. Samorządowcy mogą uczestniczyć w sportowej rywalizacji, odbywającej się na jednostkach szkoleniowych, służących na co dzień studentom Akademii Marynarki Wojennej. Z gdyńskiego portu wypłynęło 8 jachtów, a każdą gminę reprezentowała inna jednostka patronacka. Były to: Gdynia, Rumia, Reda, Wejherowo, Jastarnia, Hel, Władysławowo oraz Ustka.

Pierwszego dnia regat warunki były bardzo trudne. Wiało do 6 w skali Beauforta. Wyglądało to niebezpiecznie. Marynarka Wojenna podjęła decyzję, że tego dnia zostanie rozegrany jeden zamiast dwóch biegów, ten z Gdyni na Hel. Drugiego dnia rozegrano drugi bieg z Helu do Gdyni. Zawody są okazją nie tylko do sportowej integracji, ale i nietypowej promocji gmin. Reda, jako zdobywca przechodniego pucharu w 2019 roku, pełniła w tym roku rolę organizatora. Puchar został przekazany załodze z Ustki, zwycięzcom tegorocznej edycji i to oni będą gospodarzami kolejnej edycji TrójCup w roku 2024. Drugie miejsce w zawodach zajęła załoga z Gdyni, a trzecie z Jastarni.

W redzkiej załodze żeglowali: opiekun jachtu z ramienia Ośrodka Szkolenia Żeglarskiego Marynarki Wojennej – Grzegorz Filipkowski, Burmistrz Miasta Redy – Krzysztof Krzemiński, radni – Leszek Hebel, Zbigniew Frybezowski oraz mieszkańcy i przyjaciele naszego miasta – Gabriela Krzemińska, Stella Sobczak, Mariusz Dybicz, Elżbieta Frybezowska oraz Wojciech Roman. Serdeczne podziękowania dla radnej Emilii Sawickiej-Lieder za zaangażowanie przy organizacji regat.

Uroczyste zakończenie regat i wręczenie nagród odbyło się na terenie Ośrodka Szkolenia Żeglarskiego Marynarki Wojennej w Gdyni.

Skip to content