Zaznacz stronę

Nowa, większa „Piątka”!

16-01-2023 | Galeria, Wyróżnione

Wraz z przywitaniem nowego roku, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Redzie powrócili do odmienionej placówki. Po blisko dwóch latach zakończyła się rozbudowa szkoły. Budynek przybrał zupełnie nowy kształt w postaci dwóch brył przykrytych dwuspadowymi dachami i połączonych łącznikiem ze starszą częścią. Powierzchnia nowej części szkoły wynosi 1700 m2.

W środę 11 stycznia odbyło się otwarcie nowego budynku Szkoły Podstawowej nr 5 w Redzie. W uroczystości uczestniczyli Burmistrz Miasta Redy Krzysztof Krzemiński, jego zastępcy Halina Grzeszczuk i Łukasz Kamiński, radni miasta Redy, ksiądz Fabian Tokarski oraz przybyli goście. Uroczyste otwarcie „Piątki” odbędzie się na przełomie maja-czerwca, podczas obchodów 30-lecia istnienia szkoły. Rozbudowa „Piątki” była najważniejszą redzką inwestycją w roku 2022. Częściowo z powodu rosnącej liczby dzieci w wieku szkolnym, a także z powodu reformy oświaty, przywracającej po latach ośmioklasowe szkoły podstawowe. Od 2018 roku rozbudowujemy nasze redzkie szkoły. Pierwsza była Szkoła Podstawowa nr 2, następnie Szkoła Podstawowa nr 6, teraz przyszedł czas na „Piątkę”.

Nowe skrzydło szkoły jest obiektem dwukondygnacyjnym z częściowym podpiwniczeniem. W części środkowej, wyższej i sąsiadującej z głównym wejściem do szkoły, znajdują się między innymi: pokój nauczycielski (wyposażony w antresolę), jadalnia i świetlica. Część niższa jest częściowo podpiwniczona, w której znajdują się pomieszczenia techniczne oraz szatnia. Na parterze niższego obiektu usytuowany jest sekretariat, gabinety dyrekcji, administracji, zaplecze socjalne, gabinet terapii indywidualnej oraz oddziały przedszkolne z osobnym wejściem, będące zupełnie wyodrębnione od reszty placówki. Na pierwszym piętrze mieści się 6 sal lekcyjnych wyposażonych w niezbędne zaplecze, bibliotekę i pomieszczenia socjalne. Obie części są połączone łącznikiem, gdzie znajduje się główne wejście do szkoły. W budynku zamontowano windę, jako ułatwienie dla osób mających problem z poruszaniem się.

Po rozbudowie w Szkole Podstawowej nr 5 będzie mogło się uczyć około 400 dzieci. Koszt inwestycji wyniósł ponad 11 mln złotych, z czego prawie trzy miliony stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

 

Skip to content