Zaznacz stronę

Medale karateków z Redy

31-10-2023 | Galeria, Kultura I Rozrywka

Zawodnicy z Centrum Karate Kigai trenujący i mieszkający w Redzie świetnie spisali się w XIII Pucharze Pomorza w Karate Tradycyjnym, który odbył się w miniony weekend w Sopocie. Nasi karatecy zdobyli cztery medale.

W zawodach wystartowało 363 zawodników reprezentujących 27 klubów z 8 województw. Sumując wszystkie konkurencje były to 542 osobostarty. Poziom imprezy był wysoki z uwagi na ponadregionalną skalę i miano turnieju rankingowego dla reprezentantów kraju. Na tatami pojawili się więc m.in. aktualni medaliści i mistrzowie Europy. W tak doborowym towarzystwie wyśmienicie spisali się przedstawiciele Centrum Karate Kigai. Klub wystawił 23 osobową reprezentację, w tym 8 Redzian. Trenujący i mieszkający w naszym mieście karatecy wrócili do domów z Pucharem Pomorza, trzema medalami oraz jedną punktowaną 4 lokatą. Na drugim miejscu w kategorii młodzików uplasował się Adam Sielski, a na trzecim Wiktor Szreder wśród juniorów. Obaj startowali w konkurencji kata, czyli technicznej prezentacji sekwencji bloków i uderzeń. Wśród dorosłych w konkurencji kumite (walka) nie miał sobie równych Michał Sielski, który wygrał wszystkie pojedynki i zajął też drugie miejsce w kata. Tuż za podium w kumite uplasował się Paweł Gomułka.

– Ogromne brawa dla naszych reprezentantów z sekcji Reda. Adam Sielski, będący tegorocznym laureatem miejskiego stypendium, potwierdził tym samym po raz kolejny, że zaangażowaniem i systematyczną pracą osiąga się sukcesy, Wiktor był o włos od drugiej lokaty – cieszy progres wyników. Bardzo pozytywnie wypadli też nasi panowie w Senior+, za tydzień mamy nadzieję na potwierdzenie ich formy w I Mistrzostwach Polski tej kategorii wiekowej – podsumowuje Tomasz Konieczny, trener Centrum Karate Kigai.

Zawody odbyły się pod patronatem Polskiego Związku Karate Tradycyjnego. Organizatorzy: Okręgowy Związek Karate Tradycyjnego w Gdańsku i Akademia Karate Tradycyjnego w Sopocie.