Koncert premierowy płyty „Norda” Weroniki Korthals

04-05-2023 | Galeria, Kultura I Rozrywka

Wyjątkowy koncert premierowy najnowszej płyty „Poczuj Nordę”, mieszkanki naszego miasta Weroniki Korthals odbył się 2 maja w redzkiej Fabryce Kultury. Licznie przybyła publiczność, nie tylko z Redy ale z powiatów puckiego, wejherowskiego. Pojawiły się osoby nawet z woj. Kujawsko-Pomorskiego oraz liczna rodzina wokalistki. W dwugodzinnym koncercie zgromadzeni usłyszeli utwory z płyty ( m. in. Pierwszy promocyjny klip „Dze za lasã mòrze” do wiersza Stanisława Okonia z Wierzchucina, muzyka: Weronika Korthals, aranżacja: Mirosław Hałenda),nie obyło się też bez solówek instrumentalistów.

Na album „Norda” składają się wiersze poetów z północy Kaszub: Marii Boszke, Alojzego Budzisza, Józefa Ceynowy, Jana Drzeżdżona, Jana Labudy, Antoniego Piepera, Jana Piepki, Mariana Selina i Jana Trepczyka, do których muzykę skomponowała Weronika, autorami aranżacji są ARTur Moon oraz Mirosław Hałenda.

Po zakończeniu koncertu były nie tylko kwiatowe podziękowania, bis i jeszcze długo autografy, wspólne zdjęcia i rozmowy. Na scenie Fabryki towarzyszyli Weronice Korthals: ARTur Moon – fortepian; Aleksander Kamiński – saksofon, flety; Mateusz Otczyk – gitara, ukulele; Paweł Osicki – perkusja; Jacek Hoduń – syntezatory, bas, akordeon; Mirosław Hałenda – instr. Klawiszowe oraz zespół wokalny La Via Voice.