Inauguracja Młodzieżowej Rady Miejskiej IX kadencji

20-10-2023 | Galeria, Młodzieżowa Rada Miasta

19 października w Sali Obrad Urzędu Miasta w Redzie odbyło się  inauguracyjne posiedzenie Młodzieżowej Rady Miejskiej IX kadencji. Zastępca Burmistrza Łukasz Kamiński i opiekun Młodzieżowej Rady Miejskiej Radosław Farion powitali zaproszonych gości – Burmistrza Miasta Redy Krzysztofa Krzemińskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej Kazimierza Okroja, Sekretarz Miasta Hannę Janiak, członka zarządu Powiatu Wejherowskiego Ludwika Zegzułę oraz dyrektorów redzkich szkół i opiekunów samorządów uczniowskich. Burmistrz Miasta wraz z opiekunem MRM wręczyli akty wyboru 22 radnym Młodzieżowej Rady. Radni to przedstawiciele wszystkich redzkich szkół podstawowych i PZS w Redzie wybrani na początku października w swoich placówkach lub jak to było w przypadku reprezentantów uczących się poza Redą wybranych w głosowaniu on-line. Młodzieżowi radni na swoim 2 posiedzeniu, które ustalili na dzień 30 listopada wybiorą prezydium swojej rady. Kolejne spotkanie poprzedzą wspólne warsztaty i szkolenie, które odbędzie się 18 listopada.