Grupa Teatralna Reda z wizytą w Lublińcu

23-11-2023 | Galeria, Relacje, Seniorzy

W dniach 21-22 listopada delegacja z Redy gościła na „Lublinieckich Dniach Seniora” w naszym mieście partnerskim Lublińcu. W ramach dotychczasowej współpracy miast partnerskich, wspólnie zorganizowano wiele wartościowych i ciekawych przedsięwzięć. Tym razem grupa teatralna działająca w redzkiej Fabryce Kultury zaprezentowała lublinieckiej publiczności spektakl pt. „Dom burzliwej starości” w reżyserii Piotra Biedronia, z choreografią Michała Kassina. Na scenie wystąpił również zespół „Za młodzi na sen”, działający w strukturach Domu Dziennego Pobytu „Klub Seniora” w Lublińcu oraz lokalnego zespołu ludowego „Kochciczanki”.Lubliniecki Dzień Seniora był doskonałą okazją, aby podziękować seniorom za ich zaangażowanie, starania oraz uświadomić  jak bardzo ważną rolę pełnią w każdej rodzinie. Spotkanie było również możliwością integracji seniorów z Redy i Lublińca, wzajemnego poznania się oraz wymiany doświadczeń. Nie ma wątpliwości, że współpraca miast partnerskich to w przypadku Redy nie tylko kontakty między samorządami, ale i spotkania, a nawet przyjaźnie naszych mieszkańców. Wśród delegacji biorącej udział w wydarzeniu byli seniorzy z Grupy Teatralnej Reda, przedstawiciele władz miasta, dyrektor Fabryki Kultury, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Redzie oraz przedstawiciele redzkiej Rady Seniorów, Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oddział Reda, Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Związku Emerytów i Rencistów.