31 Finał WOŚP zagrał w Redzie

30-01-2023 | Galeria, Kultura I Rozrywka, Wyróżnione

Po dwu latach ograniczeń spowodowanych pandemią w 2023 roku 31 Finał WOŚP wrócił do normalności. Celem tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy była zbiórka na walkę z sepsą. Sepsa to zespół objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W przebiegu sepsy w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu i śmierci, prawie połowa zachorowań dotyczy dzieci.

Organizatorem 31 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Redzie były redzka „Fabryka Kultury”, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Redzie, Młodzieżowa Rada Miasta. Od samego rana na ulicach miasta spotkać było można młodzież z puszkami  WOŚP, kwestowało około 130 wolontariuszy z redzkich  szkół:  Prywatnej Szkoły Podstawowej im. Tony Halika, SP 2 im. Małego Trójmiasta Kaszubskiego, SP nr 3 im. Stefana Żeromskiego,SP 4 im. Kazimierza Pruszkowskiego, SP 5 im. Jana Drzeżdżona.

Redzką edycję 31 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przygotował sztab: Radosław Farion, Hanna Kwaśny,Tomasz Wiśniewski, Łukasz Kamiński, Mateusz Kamiński, Marlena Jasińska, oraz panie odpowiedzialne za kawiarenkę (produkty do kawiarenki zasponsorował sklepik zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1, a ciasta upiekli rodzice), opiekę nad uczniami i występującymi, pracownicy Fabryki Kultury.

W godzinach popołudniowych w redzkiej Fabryce Kultury odbyły się koncerty, licytacje, prowadzone przez Tomasza Wiśniewskiego, od propozycji kulinarnych, przeróżnych przedmiotów, gadżetów WOŚP, jazd konnych czy też spędzenia czasu w Aquaparku Reda, koszulek reprezentantów polski z autografami, tradycyjnie ufundowany przez radną Rady Miejskiej w Redzie Karolinę Bochan tort uzyskał najwyższą cenę na licytacji 500 zł, wylicytował Kazimierz Okrój Przewodniczący Rady Miasta Redy, przekazując na poczęstunek obecnym na sali. Na podium znalazła się jeszcze koszulka reprezentacji LA, podwójnie licytowana 2×200 zł i dwa zestawy gry biznesowej – Redzki Biznes po 350 zł,

Na scenie wystąpili: Grupa Wokalna Weroniki Korthals z akompaniamentem Mirosława Hałendy, dzieci z SP nr 3 w Redzie, dzieci z przedszkola,  Magdalena Pilanowska, pokaz Ratowników Medycznych, Lotka szkoła taneczno-akrobatyczna, chór pod kierownictwem Barbary Tańskiej, Marta Głodowska, Ala Milczewska, zespoły – Rodzina Adamsów,  Old Tigers Blues Band (najmłodsze dziecko „Fabryki Kultury” mające razem 215 lat jak ich przedstawił Tomasz Wiśniewski), Powroty, Wstępne obliczenia Redzkiego Sztabu, 67 tys. zł z czego: puszki – 41tys.;kawiarenka 12 tys. zł; licytacje 10,5 tys. zł; puszki rozstawione w Fabryce Kultury 3,5 tys. zł.

Wszystkim zaangażowanym i darczyńcom SERDECZNIE DZIĘKUJEMY! SIEMA!