Zakończenie roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

23-06-2022 | Galeria, Relacje, Seniorzy

22 czerwca, w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Derdowskiego odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Dyrektor biblioteki Katarzyna Zielińska powitała studentów i zaproszonych gości, w tym radną Rady Miejskiej w Redzie Karolinę Bochan, Członka Zarządu Powiatu Wejherowskiego Ludwika Zegzułę, burmistrza Redy Krzysztofa Krzemińskiego, zastępcę burmistrza Łukasza Kamińskiego i byłą, długoletnią dyrektor biblioteki Bożenę Natzke.

Po odśpiewaniu hymnu redzkiego UTW, do którego słowa napisała redzianka Maria Prena,  pani dyrektor w krótkich słowach podsumowała miniony, już 18 rok działalności uniwersytetu. W tym roku, między innymi, wybrano nowy Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Biblioteki w Redzie, w którym zasiadają: Łucja Wandtke – prezes, Łucja Sadowska – wiceprezes i Bożena Wolff – sekretarz oraz Komisję Rewizyjną Stowarzyszenia w składzie: Teresa Łukaszewska – przewodnicząca; Anna Mostek – zastępca przewodniczącej i Waldemar Falkiewicz – sekretarz. Przypomniano zajęcia, spotkania i wyjazdy, jakie odbyły się w roku akademickim 2021/2022.  Burmistrz Miasta Redy wręczył studentom certyfikaty ukończenia kolejnego roku na Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Ponieważ rok 2022 jest dla redzkiej biblioteki rokiem jubileuszowym, dyrektor Katarzyna Zielińska pokrótce przypomniała najważniejsze wydarzenia minionych 70 lat. W części artystycznej Grupa Artystyczna UTW  przedstawiła spektakl „O rybaku” (z udziałem gości), a na zakończenie był urodzinowy tort.

relacja Michała Kaczmarka