Zaznacz stronę

Spotkanie z autorami zdjęć do książki „REDA …w oczach mieszkańców – 55 lat Miasta Redy”

28-06-2022 | Galeria, Relacje

21 czerwca Burmistrz Miasta Redy spotkał się z autorami zdjęć wykorzystanych w książce „Reda …w oczach Mieszkańców”. To wydawnictwo okolicznościowe z okazji jubileuszu 55-lecia nadania Redzie praw miejskich.

Po naukowej monografii „Historia Redy” pod redakcją Jerzego Tredera i zbiorze wywiadów w książce Mirosława Lademanna „Reda Moje Miasto” z roku 2017 przyszła pora na album. Książka pokazuje drogę miasta przez ostatnich kilkadziesiąt lat, pokazuje rozwój miejskiej infrastruktury, walory przyrodnicze i krajobrazowe, a także wkład mieszkańców w rozwój i kształtowanie miejskiej przestrzeni.

Album miał premierę 3 czerwca, na uroczystej sesji Rady Miejskiej w Redzie. W ubiegłym tygodniu Krzysztof Krzemiński spotkał się z autorami zdjęć i podziękował za udostępnienie materiału. W albumie wykorzystano również fotografie z archiwów Urzędu Miasta w Redzie, szkół, przedszkoli i innych miejskich jednostek. Książka stanowi materiał promocyjny Gminy Miasto Reda i nie jest przeznaczona do sprzedaży.

Skip to content