Sadzenie drzewek w Miejskim Parku Rodzinnym

13-10-2022 | Galeria, Relacje, Seniorzy

Środa jest środkowym dniem tygodnia, jednakże ta 12 października była wyjątkowa. Między 10 października – Światowym Dniem Drzewa, a 14 października – Dniem Edukacji Narodowej w Miejskim Parku Rodzinnym w Redzie w godzinach popołudniowych spotkali się słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Grupy Artystycznej UTW, Grupy Teatralnej Reda, zastępca burmistrza Redy Łukasz Kamiński, dyrektor Fabryki Kultury wraz z pracownikami Tomasz Wiśniewski. Wzięli oni udział w akcji UTW i Fabryki Kultury „sadzimy drzewko”. Łącznie zasadzono pięć drzewek. Po sadzeniu, studenci UTW udali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Derdowskiego. Nawiązując do Dnia Edukacji Narodowej przed zajęciami z języka angielskiego prowadzonymi przez Łukasza Kamińskiego złożyli na jego ręce życzenia z tej okazji dla wszystkich prowadzących zajęcia na Uniwersytecie. Końcowym akcentem tej wyjątkowej środy był wykład dr Ewy Polinskiej – Mackiewicz „Jak fizyka kwantowa przedstawia czwarty wymiar”.

Już w najbliższy piątek tradycyjne święto redzkich seniorów rozpocznie się o godz. 14.00 kolorowym korowodem sprzed Miejskiej Biblioteki Publicznej, przejdzie ulicami miasta, Miejskim Parkiem Rodzinnym do Fabryki Kultury, gdzie na uczestników będzie czekać moc atrakcji !