Zaznacz stronę

Rodzinne harcowanie

01-09-2022 | Aktualności, Galeria

27 i 28 sierpnia na Harcerskiej Bazie Obozowej w Potęgowie pożegnaliśmy wakacje Rodzinnym Harcowaniem. Była to już trzecia edycja biwaku, na którym nasze zuchy i harcerze przyjechali wraz z rodzeństwem i rodzicami.

Po zakwaterowaniu uczestników każda rodzina otrzymała swoją kartę patrolu i ruszyła na trasę. Do wykonania było mnóstwo zadań, a na trasie czekały przeróżne atrakcje. Każdy patrol z przygotowanych materiałów wykonywał swój proporzec z nazwą, która towarzyszyła uczestnikom do końca imprezy. Na punkcie ze zdobnictwa obozowego wspólnymi siłami wykonywali ławeczki, na których potem można było usiąść. Był też punkt medyczny, prowadzony przez nasze obozowe pielęgniarki. Tutaj odbywało się szkolenie z pierwszej pomocy, dzieci zakładały opatrunki na chore łapki pluszowych misiów, a potem wspólnie z rodzicami budowały nosze i przenosiły ranne misie do „polowego szpitala”. Trzeba było również pokonać tor przeszkód i zbudować opakowanie do surowego jajka, które później wyrzucano wysoko w górę. Na uczestników czekał również quiz zuchowy z zadaniami dla całej rodziny. Między wykonywanymi zadaniami można było skorzystać z punktu kawowego, gdzie przygotowano napoje zimne, ciepłe oraz słodycze.

Na przystani uczestnicy korzystali z kajaków oraz żaglówek, a wieczorem wszyscy spotkali się przy wspólnym ognisku, upiekli kiełbaski i rozpoczęli wieczór pełen piosenek, pląsów i gier. O godzinie 22.00 ciszę nocną obwieściła nam trąbka, która również przywitała niedzielny poranek. Melodie wygrywał dla nas dh Łukasz. Gimnastykę poranną w formie nauki tańca towarzyskiego poprowadził dla wszystkich dh Damian.

Po obfitym śniadaniu uczestnicy zaczęli pakowanie oraz likwidowanie obozowiska. Był pokaz składania namiotów, prace porządkowe oraz mnóstwo czasu wolnego na kajaki i grzyby. Na uroczystym apelu rozdano medale i statuetkę dla najlepszego patrolu, tym razem wygrał patrol „Dalmatyńczyki”. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody i upominki, które sami sobie wybrali. Na apelu również nastąpiło uroczyste przekazanie sznura granatowego. Funkcje drużynowej 28 Gromady Zuchowej : „Stumilowy Las” w Redzie przejęła dh Klaudia Lietzau, natomiast funkcję drużynowej 24 Harcerskiej Drużyny Czerwonych Beretów w Redzie przejęła dh Kinga Konopczyńska. -Nowym drużynowym gratulujemy i życzymy wytrwałości oraz samych przyjaciół na harcerskim szlaku.

Nasze Rodzinne Harcowanie zakończył obiad, który przygotowała nieoceniona szefowa kuchni, p. Ela. Po południu wróciliśmy autokarami do domów, a już niedługo zaczynamy nowy rok harcerski. W tym roku w Rodzinnym Harcowaniu wzięło udział prawie 100 osób, najmłodszy uczestnik miał 2 tygodnie, a najstarszy ponad 70 lat.

-Dziękujemy wszystkim rodzicom, naszej nieocenionej kadrze, zuchom i harcerzom za udział w wydarzeniu, gospodarzom Harcerskiej Bazy Obozowej w Potęgowie za gościnność. Włodarzom Miasta Redy składamy podziękowania za udzielone dofinansowanie, bez którego nie udałoby się zorganizować takiego przedsięwzięcia.

Fotorelację i tekst przygotowała dh Zuzanna Kierznikiewicz.

Skip to content