Redzcy lekkoatleci uczcili 750-lecie Lublińca – miasta partnerskiego Redy

15-06-2022 | Galeria, Relacje

Z okazji obchodów Jubileuszu 750-lecia Lublińca, miasta partnerskiego Redy, burmistrz Lublińca Edward Maniura zaprosił redzkie dzieci i młodzież do udziału w indywidualnym mitingu lekkoatletycznym. Zawody odbyły się 10 czerwca na Stadionie Miejskim w Lublińcu. Miting lekkoatletyczny poprzedził korowód, w którym zaprezentowały się lubińskie przedszkola oraz placówki oświatowe, a całość uświetnił również występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej Lubliniec. Jubileusz 750-lecia Miasta był doskonałą okazją, aby zaakcentować wieloletnią współpracę naszych miast partnerskich na wielu płaszczyznach. Na zawodach lekkoatletycznych Redę reprezentowała bardzo liczna grupa zawodników UKS „Jedynka”, która wywalczyła w sumie 11 medali (5 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe). Ekipę zagrzewał do walki obecny na trybunie Burmistrz Miasta Redy Krzysztof Krzemiński, który później, wraz z Burmistrzem Lublińca Edwardem Maniurą, wręczał zawodnikom piękne medale i pamiątkowe koszulki. Serdeczność i gościnność gospodarzy była nie do przecenienia. Redzka drużyna została w dniu przyjazdu zaproszona na bankietowy poczęstunek, następnie do pizzerii, a ostatniego dnia pobytu na obiad w towarzystwie włodarzy obu miast. I tak posileni, zadowoleni z wyników, z medalami na szyjach i szczęśliwi, młodzi lekkoatleci udali się w długą drogę powrotną do domu. Opiekę nad zawodnikami sprawował sztab trenerski w składzie: Ilona Myszk, Tomasz Formella i Krzysztof Jędrzejewski.

– Władzom obu miast dziękujemy za zaproszenie i możliwość uczestniczenia w zawodach upamiętniających 750-lecie Lublińca, które były dla nas nie tylko doskonaleniem naszych umiejętności sportowych, ale dla większości wycieczką życia – mówią zgodnie uczestnicy wyjazdu.

Wyniki naszych zawodników

Złote medale: