Zaznacz stronę

Reda ze złotem XXIV Mistrzostw Polski Pracowników Samorządowych w Piłce Siatkowej

28-04-2022 | Galeria, Relacje

Po dwóch latach przerwy do Redy wróciły Mistrzostwa Polski Pracowników Samorządowych w Piłce Siatkowej. Przez trzy dni na parkietach hal sportowych w redzkich szkołach walczyło 21 zespołów z 18 jednostek samorządu terytorialnego. Złoty medal trafił do gospodarzy turnieju.

Od 22 do 24 kwietnia Reda należała do siatkarzy. W halach sportowych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 oraz Powiatowego Zespołu Szkół,  amatorskie drużyny reprezentujące urzędy miast, gmin i powiatów po raz 24 rywalizowały o tytuł samorządowego mistrza Polski w piłce siatkowej.

Na starcie stanęło 13 drużyn kategorii Open i po 4 w kat. +45 i +50 lat.   Redzki samorząd wystawił dwie drużyny, jedną w kategorii Open i jedną w kategorii +45 lat. W kategorii 45+ drużyna z Redy zajęła trzecie miejsce, a w kategorii Open nasi reprezentanci odnieśli historyczne zwycięstwo, pokonując w finale reprezentantów Urzędu Miasta Milicz 2:1. Sukces tym większy, że miliczanie zdobyli w dotychczasowych edycjach 13 medali, w tym 7 złotych i po 3 srebrne i brązowe.

W finale drużyny zagrały w następujących składach: UM Milicz – Artur Nakonieczny, Mateusz Lebitk, Rafał Jarecki, Karolina Lasak, Hanna Jarecka, Marcelina Krukowska, Patrycja Wiśniewska, Przemysław Kierat, Arkadiusz Długosz. UM Reda – Tomasz Wittbrodt, Paweł Lopek, Jacek Szafrański, Rafał Miotk, Roman Turek, Simona Budzisz, Justyna Skrzypczak, Anna Farbotko.