Zaznacz stronę

REDA PAMIĘTAŁA

07-03-2022 | Aktualności, Galeria

6 marca na terenie Parku Miejskiego w Redzie odbyła się X edycja Biegów Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które należą do największych biegów pamięci w Polsce. Ideą biegów jest uczczenie pamięci Żołnierzy Niezłomnych.

Głównym organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” w Redzie. W biegu udział wzięło 200 zawodników, a wśród nich całe rodziny, od paroletnich dzieci po ich rodziców i dziadków. Biegacze mieli do pokonania dystans 1960 metrów., ale organizatorzy, oprócz medali dla wszystkich uczestników, dodatkowo nagrodzili statuetkami najlepszą zawodniczkę i zawodnika, którymi zostali Paulina Szmidt i Wojciech Iwasiuta, oboje z UKS  „Jedynka” Reda. Bieg otworzył Zastępca Burmistrza Miasta Redy Łukasz Kamiński. Urząd Miasta w Redzie ufundował drożdżówki i napoje.

Serdeczne podziękowania należą się Pawłowi Szadurze za nagranie filmu z drona, radnym Emilii Sawickiej-Lieder i Andrzejowi Byczkowskiemu za pomoc przy organizacji i wręczaniu medali, Monice Formella z „Pomaganie jest takie proste”, Marii Roksz i Marzenie Wargowskiej za fotorelacje oraz licznej grupie zawodników i ich rodziców z UKS „Jedynka” w Redzie bez których nie możliwa byłaby sprawna organizacja biegów.

Opracował: Andrzej Byczkowski

Skip to content