Zaznacz stronę

MORSKIE ZAKOŃCZENIE LATA W MIEJSKIM PARKU RODZINNYM

29-08-2022 | Kultura I Rozrywka, Relacje

W ostatnią niedzielę sierpnia Fabryka Kultury i Miejska Biblioteka im. Hieronima Derdowskiego w Redzie zaprosiły do wspólnej morskiej przygody w Miejskim Parku Rodzinnym. Warunki pogodowe dopisały. W godzinach przedpołudniowych chętni mogli wziąć udział w letnich zajęciach tai chi, od południa można było poszukać na przełożonym Pchlim Targu interesujące przedmioty.

Imprezę w amfiteatrze zainicjowały animacje i zabawy z Teatrem Magmowcy „Podwodna Przygoda”. Na scenie wystąpił obchodzący 10-lecie istnienia świetny jedyny w tej kategorii w Polsce męski Chór Zawisza Czarny z morskim repertuarem. Kolejną atrakcją dla dzieci było przedstawienie „Ahoj Przygodo! Wyprawa po skarb piratów”. Autorski spektakl w wykonaniu pań z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Redzie i poszukiwanie skarbu piratów na terenie Miejskiego Parku Rodzinnego, uwieńczone sukcesem. Na zakończenie „Morskiego lata” na scenie plenerowej odbyły się dwa ostatnie tegoroczne koncerty z cyklu „Kameralna Reda”, zaczęło się od włoskich arii operowych w wykonaniu Tria wokalno-instrumentalnego, Magdalena Chmielecka – wokal; Radosław Blonka – wokal; Radosław Kruszyna – akordeon/piano; zakończył kwartet wokalny: Ludwika Wujtewicz – sopran I; Sabina Szwed – sopran II; Klaudia Żmigrodzka – alt I; Agata Sierańska – alt II; zaczynając od pieśni Chopina, a kończąc na muzyce rozrywkowej i filmowej.

Przez cały dzień były dmuchańce dla dzieci, dodatkową atrakcją była wizyta maskotki Aguś z AquaParku w Redzie, kiermasz książek marynistycznych i kiermasz taniej książki przygotowany przez MBP (dochód przeznaczony na Puckie Hospicjum). Radni Rady Miasta w Redzie konsultowali w sprawach dotyczących Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok. Kolejne wydarzenia już za tydzień w redzkiej Fabryce Kultury. Pierwszy powakacyjny koncert „Jazz w Fabryce Kultury” zagrają Marta Szefke Groove Band.

 

Skip to content