Zaznacz stronę

MIESZKAŃCY REDY POMAGAJĄ UKRAINIE

15-03-2022 | Galeria, REDA SOLIDARNA Z UKRAINĄ, Relacje

Mieszkańcy Redy nie pozostali obojętni i ruszyli z pomocą dla uchodźców z Ukrainy. W Ochotniczej Straży Pożarnej i Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej zorganizowano zbiórkę darów, a odzew jest ogromny. Ubrania, jedzenie, łóżeczka dla dzieci, kosmetyki, koce, leki – to wszystko mieszkańcy dostarczyli potrzebującym. Do akcji przyłączyli się radni Rady Miejskiej, MOPS, MOSiR, wszystkie placówki oświatowe z terenu miasta Redy, pracownicy redzkiego oddziału banku PKO BP, gabinet kosmetyczny „MoniQ” oraz pracownicy Urzędu Miasta w Redzie.

Redzianie przyjmują też uchodźców do swoich domów i rodzin. Na terenie gminy przebywa już kilkaset osób, które uciekły z Ukrainy przed wojną. Jednocześnie przybywa wolontariuszy. Zgłaszają się osoby, które mogą pomóc przy zbiórkach, oferują organizację zajęć ruchowych dla dzieci, są ludzie, którzy zapewniają uchodźcom transport, opiekę medyczną oraz pracę. Główny wysiłek kierowany jest na zapewnienie uchodźcom dachu nad głową, wyżywienia oraz możliwości kontynuacji nauki szkolnej dla dzieci. Dla dorosłych niebawem zostaną uruchomione zajęcia językowe. W poniedziałek, 14 marca, odbyło się spotkanie wolontariuszy, na które zgłosiło się 38 osób. Każdy już dostał konkretne zadania. Pracę wolontariuszy koordynuje Gabriela Krzemińska, była nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 3 w Redzie.

Cieszymy się, że nasi mieszkańcy są gotowi do pomocy, dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna. Zgłaszających się wciąż przybywa, nie brakuje ludzi o dobrym sercu. Szczególnie dziękujemy radnej Emilii Sawickiej-Lieder, która każdego dnia koordynuje wydawanie rzeczy dla Ukraińców z magazynu Urzędu Miasta w Redzie oraz aktywnie pomaga przy zbiórkach dla uchodźców.

 

Skip to content