Zaznacz stronę

Jubileusz 60-lecia Szkoły Podstawowej nr 3 w Redzie

25-10-2022 | Relacje

21 października, Szkoła Podstawowa nr 3 w Redzie świętowała jubileusz 60-lecia.

Szkoła Podstawowa nr 3 w Redzie imienia Stefana Żeromskiego została otwarta 3 września 1962 roku, jako Szkoła Podstawowa w Ciechocinie. Budowa nowej szkoły była pierwszą tak poważną powojenną inwestycją oświatową na tym terenie. W roku 1967, wraz z nadaniem Redzie praw miejskich i włączeniem wsi Ciechocino do granic miasta, szkoła stała się pełnoprawną redzką placówką oświatową. Uroczystości jubileuszowe zgromadziły w hali gimnastycznej całą szkolną społeczność. Nie zabrakło znamienitych gości, jak Anna Reda, zastępca dyrektora Wydziału Organizacji i Pragmatyki Zawodowej Nauczycieli Kuratorium Oświaty w Gdańsku, Przewodniczący rady Miejskiej w Redzie Kazimierz Okrój, Burmistrz Miasta Redy Krzysztof Krzemiński, zastępca burmistrza Łukasz Kamiński, radni Rady Miejskiej i emerytowani pracownicy szkoły.

Znaczącym punktem szkolnego święta było wręczenie podziękowań za wspieranie placówki na przestrzeni lat. Z rąk dyrektor szkoły Justyny Zabrockiej otrzymali je: Przewodniczący Rady Miejskiej Kazimierz Okrój, Przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Miejskiej w Redzie Karolina Bochan, Burmistrz Miasta Redy Krzysztof Krzemiński, kierownik Referatu Oświaty i Spraw Społecznych Urzędu Miasta w Redzie Piotr Grzymkowski oraz emerytowany, wieloletni dyrektor szkoły Jan Skrobul. Specjalne podziękowania od uczniów otrzymali zastępca burmistrza Łukasz Kamiński oraz panie Bogusława Lizjusz, Izabela Jarzębska-Pawłowska i Katarzyna Denisewicz.

Nie zabrakło części artystyczno-wspomnieniowej. Występy uczniów były przeplatane prezentowanymi przez nauczycieli i bogato ilustrowanymi archiwalnymi zdjęciami, opowieściami o kolejnych dekadach historii szkoły. O jubileuszu 60-lecia Szkoły Podstawowej nr 3 będzie przypominać okolicznościowa tablica, uroczyście odsłonięta przez panią Annę Redę z Kuratorium Oświaty w Gdańsku i burmistrza Krzysztofa Krzemińskiego. Tablica będzie umieszczona w szkolnym holu.

Skip to content