Zaznacz stronę

I Otwarte Mistrzostwa Redy w Scrabble

05-12-2022 | Relacje

W miniony weekend w Fabryce Kultury w Redzie odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Redy w Scrabble. Scrabble jest grą słowną przeznaczoną dla 2, 3 lub 4 osób bawiącą wiele pokoleń nieustannie od 1931 roku. Każdy z uczestników losuje siedem płytek z literami o różnej wartości punktowej w sposób niewidoczny dla każdego z pozostałych graczy. Słowa układane są przez poszczególne osoby w formule przypominającej krzyżówkę na planszy o wymiarach 15×15 pól. Gracz rozpoczynający rozgrywkę musi ułożyć pierwsze słowo tak, aby przechodziło ono przez środek, czyli pole H8.

Na starcie stawiło się 74 uczestników turnieju rankingowego Polskiej Federacji Scrabble m. in. z Małego Trójmiasta Kaszubskiego, Trójmiasta, Poznania, Osielska, Iławy, Pruszkowa, Warszawy, Inowrocławia, Kołobrzegu i Bytomia. Po oficjalnym otwarciu turnieju, którego dokonali dyrektor Fabryki Kultury Tomasz Wiśniewski oraz Miłosz Wrzałka inicjator i sędzia główny turnieju, uczestnicy ze skupieniem przystąpili do gry. W sobotę rozegrano siedem rund, natomiast w niedzielę kolejnych pięć. W godzinach popołudniowych zakończono turniej wręczeniem nagród, z udziałem radnych Rady Miejskiej w Redzie Teresy Tkaczyk i Leszka Hebel.

Nagrodzeni zostali m. in. statuetkami i grą Scrabble, najlepszy  debiutant – Jarosław Cieśla (Reda);  nagroda dla najmłodszego uczestnika – Piotr Wanta (11 lat Gdynia); statuetka i voucher do Aquaparku Reda, najlepszy zawodnik z powiatu wejherowskiego – Lucyna Śniadach (Rumia).
Za miejsca 1-3 statuetki i nagrody pieniężne otrzymali : 1 m. Rafał Lenartowski  (Gdynia), 2 m. Michał Kolaj ( Ostróda), 3m. Dominik Urbacki (Pruszków), były też nagrody specjalne i rzeczowe dla pozostałych zawodników do wyczerpania puli, a otrzymało ich 34.

Organizatorami turnieju była Fabryka Kultury w Redzie oraz Miłosz Wrzałek, imprezę wsparła firma Majkbud z Pogórza. Już za rok kolejna edycja mistrzostw, które odbędą się w podobnym terminie.

 

 

Skip to content