Zaznacz stronę

Grupa Artystyczna UTW ze spektaklem w Puckim Hospicjum

08-08-2022 | Galeria, Relacje, Seniorzy

6 sierpnia o poranku członkowie Grupy Artystycznej Uniwersytetu Trzeciego Wieku wyruszyli swoimi samochodami do Pucka, aby pacjentom Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio zaprezentować najnowszy spektakl pt. „Reda nasze miejsce na ziemi”. Była to akcja charytatywna na rzecz podopiecznych placówki założonej przez księdza Jana Kaczkowskiego. Po dotarciu na miejsce, ustawieniu dekoracji i krótkiej próbie, redzcy aktorzy przywitali się z publicznością.

„Jesteśmy seniorami z Redy, na emeryturze uczęszczamy na zajęcia Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tworzymy grupę, w której świetnie się bawimy i robimy to, co kochamy. Pasja jest w nas, bo to stan umysłu, pasjonujemy się życiem, ludźmi, wydarzeniami i naturą. Nie zatrzymujemy się, wciąż idziemy do przodu. Najstarsza członkini naszej grupy ma 82 lata, a reszta stara się jej dorównać.”  – tak mówiła pani Ala, przedstawiając przybyłych. Wszystkim pacjentom i opiekunom wręczono papierowe róże.

Pani Anna w imieniu zespołu życzyła wszystkim podopiecznym, pracownikom, wolontariuszom i darczyńcom Hospicjum dużo zdrowia, życzliwości i uśmiechu, bo uśmiech to najpiękniejsza rzecz jaką człowiek może dać człowiekowi. „Postanowiliśmy podzielić się tymi kolorowymi różami z pięknymi wierszami, aforyzmami i znanymi na pamięć wierszami z dzieciństwa. Niech poprawią nastrój i będą pamiątką tego poranka” – mówiła.

Występując przed pacjentami Hospicjum aktorzy nie kryli emocji. Po zakończeniu przedstawienia wszyscy otrzymali gromkie brawa, a uśmiechy publiczności były największą nagrodą. Zespół zaproponował jeszcze wspólne śpiewanie, zaczynając od znanej ludowej piosenki kaszubskiej „Wele, wele wetka, gdzież  te beła?”, przez  „Szła dzieweczka do laseczka” i inne popularne melodie.

Spektakl „Reda nasze miejsce na ziemi” został przygotowany przez Grupę Artystyczną UTW w Redzie z okazji jubileuszu 55-lecia miasta, pod kierunkiem i w reżyserii Marty Kadłub i Macieja Wiznera, aktorów Teatru Miejskiego w Gdyni.

 Relacja i zdjęcia: Michał Kaczmarek

Skip to content