Zaznacz stronę

30 Finał WOŚP zagrał w Redzie

31-01-2022 | Galeria, Relacje

30 stycznia 2022 roku to szczególna niedziela. Tego dnia w całym kraju już po raz 30 grała największa orkiestra świata – Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pod dyrekcją Jurka Owsiaka. Nie inaczej było w Redzie. Od rana po ulicach miasta krążyło 46 młodych wolontariuszy z puszkami WOŚP,  uczniów redzkich szkół – Prywatnej Szkoły Podstawowej im. Tony Halika, SP 2 im. Małego Trójmiasta Kaszubskiego, SP 4 im. Kazimierza Pruszkowskiego i  SP 5 im. Jana Drzeżdżona. Tradycyjnie punkt odbioru pełnych puszek znajdował się w SP4,  gdzie sztab pod kierunkiem pani Hanny Kwaśny skrupulatnie liczył zebrane pieniądze.

A od godziny 16, w sali widowiskowej Fabryki Kultury, odbywały się licytacje i występy solistów ze studia wokalu Moniki Kitel. Wystąpili: Alicja Szmuda, Roksana Potrykus, Dominika Czapp, Adriana Klinkosz, Aleksandra Hutnik, Aleksandra Hinc i Maciej Bartecki.

Licytacje poprowadził dyrektor Fabryki Kultury Tomasz Wiśniewski. Licytacje rozpoczynały się od 30 zł,  by średnio osiągnąć poziom 100 – 200 zł. Najwyżej wylicytowany przedmiot został sprzedany za 600 zł. Na rzecz Orkiestry można było wylicytować różności, od voucherów do redzkiego Aquaparku, nauki gry na instrumentach, jazdy konnej, wieczorów w restauracjach po obrazy, sprzęt sportowy z autografami, rękodzieło i oczywiście gadżety WOŚP. Czynna była też kawiarenka z ciastami upieczonymi przez młodzież, a dochód ze sprzedaży oczywiście zasilił konto Orkiestry.

Według danych ze sztabu, w Redzie zebrano ok. 41 100 złotych w tym 7800 zł z licytacji i  3800 zł z kawiarenki. Jak co roku, w organizację i przeprowadzenie Finału WOŚP zaangażowali się radni Młodzieżowej Rady Miejskiej w Redzie.

W tym roku WOŚP gra na rzecz okulistyki dziecięcej pod hasłem „Przejrzyj na oczy”.

Fot. Michał Kaczmarek

 

Skip to content