WYSOCE ZJADLIWA GRYPA PTAKÓW (HPAI) – OBSZAR ZAGROŻENIA obejmujący teren gmin: Luzino, miasto Rumia, miasto Reda, Szemud, gmina miejska Wejherowo, gmina wiejska Wejherowo

19-03-2021 | Aktualności

Urząd Miasta w Redzie przedstawia pismo Powiatowego Lekarza Weterynarii w Wejherowie w sprawie wydania w dniu 12 marca 2021r. rozporządzenia Wojewody Pomorskiego w sprawie zwalczania oraz zapobiegania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie województwa pomorskiego (scan ww. pisma, ww. rozporządzenia Wojewody Pomorskiego oraz rozporządzenia nr 2/2021 Powiatowego Lekarza Weterynarii w Wejherowie zamieszczono poniżej-załączniki).

Obszarem zagrożenia został objęty cały powiat wejherowski, a zakazy i nakazy obowiązujące na poszczególnych obszarach określa w/w rozporządzenie.