Zaznacz stronę

Wojewódzkie sukcesy młodych sportowców z Redy

18-06-2021 | Aktualności

W dniu 09.06.2021 roku na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi, odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Trójboju Lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców. Na konkurencję trójboju lekkoatletycznego składa się: bieg na 60 metrów, rzut piłeczką palantową oraz skok w dal. Zwycięzcami w obu kategoriach zostali reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 4 w Redzie, którzy pokonali szkoły z Rumi i Bolszewa. Obie drużyny awansowały do Finałów Wojewódzkich, które odbyły się tydzień później, również w Rumi. Były to dopiero drugie zawody w tej dyscyplinie sportu w historii Szkolnego Związku Sportowego.

Pierwsze zawody trójbojowe odbyły się w 2019 roku w Redzie i zakończyły się sukcesem zespołu dziewcząt z SP 4, które zgromadziwszy 639 punktów wywalczyły złote medale, a chłopcy zajęli 8 miejsce. W tym roku drużyna dziewcząt z SP 4 w Redzie, w gronie 11 zespołów, wywalczyła brązowe medale, a chłopcy z „Czwórki” zajęli czwarte miejsce wśród 10 najlepszych drużyn w województwie pomorskim. Poziom sportowy zawodów był bardzo wyrównany i o zwycięstwie często decydowały ułamki sekund w biegu i centymetry w rzutach i skokach.

Gratulujemy młodym sportowcom i trenerom sukcesów i czekamy na kolejne wieści ze startów na arenach sportowych.

Na zdjęciu:

Skład zespołu dziewcząt: Lena Herbasz, Paulina Szmidt, Kinga Piotrzkowska, Anna Jopp, Martyna Weserling, Alicja Młynik, Maja Szczepańska. Trener zespołu: Ilona Myszk

Skład zespołu chłopców: Adam Dylak, Jan Barca, Nikodem Cechosz, Filip Kłosowski, Maksymilian Namiotko, Mateusz Sobisz, Mateusz Musiałkowski. Trener zespołu: Tomasz Formela

Opracował: Andrzej Byczkowski