Wernisaż wystawy „Sięgaj do Przeszłości”

02-08-2021 | Aktualności, Galeria, Kultura I Rozrywka, Relacje

28 lipca 2021 r., w małej sali Fabryki Kultury w Redzie odbył się wernisaż powarsztatowej wystawy ceramiki pod tytułem „Sięgaj do Przeszłości”. Ceramika to bardzo stara, ale jakże ciekawa technika, która nadal inspiruje i zachwyca.

Wystawiono ponad 100 prac powstałych podczas warsztatów ceramiki organizowanych przez Stowarzyszenie Twórców Sztuki i Rękodzieła Artystycznego „Kunszt” w Redzie. Piętnastoosobowa grupa uczestników warsztatów pracowała pod okiem instruktora – Pani Beaty Wysockiej-Turek z Pracowni Artystycznej Studio B Ceramika w Rumi.

Wystawę otworzyła Joanna Mroczek – prezes Stowarzyszenia „Kunszt”, a o samych warsztatach i powstałych tam dziełach opowiadała Beata Zawal –  Brzezińska.

Podziękowania i gratulacje artystom złożyli Jacek Thiel – wicestarosta powiatu wejherowskiego oraz Ludwik Zegzuła – członek Zarządu Powiatu Wejherowskiego.

Warsztaty zostały sfinansowane przez Urząd Miasta w Redzie oraz Starostwo Powiatowe w Wejherowie.

Wystawę można oglądać do 19 sierpnia.

Relacja i zdjęcia: Michał Kaczmarek