Zaznacz stronę

ULTRA WAY pobiegnie przez Redę

26-05-2021 | Aktualności

W dniach 28-29 maja 2021 w Rumi na Północnych Kaszubach odbędzie się Festiwal Biegowy ULTRA WAY. To prawdziwa gratka dla miłośników biegów długodystansowych i ultramaratonów oraz osób, które lubią aktywnie spędzać czas w otoczeniu dzikiej przyrody.

Trasy biegów w zdecydowanej większości przebiegają leśnymi i polnymi ścieżkami. Najdłuższy dystans, czyli 160 km biegu o nazwie ,,Poranek na plaży”, zaprowadzi zawodników nad brzeg morza, gdzie będą mogli podziwiać wschód słońca. To niezapomniana przygoda biec kilka kilometrów po plaży. Oprócz takich atrakcji trzeba będzie pokonywać pofałdowane tereny ze wzniesieniami morenowymi, a także trasy o ukształtowaniu polodowcowym. Nie zabraknie też miejsc bagnistych. Niekiedy zawodnicy będą musieli pokonywać strumienie oraz mijać okoliczne jeziora i wioski.

Biegacze będą poruszali się po magicznej widokowo Puszczy Darżlubskiej, która na południu  graniczy z Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym. Na tych dziewiczych terenach znajdują się  rezerwaty przyrody: „Darżlubskie Buki” i „Źródliska Czarnej Wody”. Nie brakuje tu malowniczo wijących się rzek oraz tajemniczych mokradeł.

Zawodnicy zawędrują także na morenową Wysoczyznę Żarnowiecką położoną pomiędzy Wybrzeżem Słowińskim i Pradoliną Redy-Łeby. Będą mieli okazję podziwiać polodowcowe jeziora, zamieszkałe przez dzikie zwierzęta bory oraz przebiegać po ścieżkach prowadzących pomiędzy polami uprawnymi. 

Ambasadorami Festiwalu są:

  • Małgorzata Pazda-Pzorska – srebrna medalistka (drużynowo) Mistrzostw Świata w biegu 24h, złota (drużynowo) i brązowa (indywidualnie) medalistka Mistrzostw Europy w biegu 24h, Mistrzyni Polski na tym dystansie i rekordzistka Europy.
  • Adam Korol – złoty medalista Igrzyska Olimpijskich we wioślarstwie,
  • Anna Karolak – zwyciężczyni wielu biegów ultramaratońskich,
  • Ela i Jarek Cieśla – Biegające Małżeństwo, ultrasi i propagatorzy biegania,
  • Hanna Sypniewska – ultramaratonka, która każdy bieg pokonuje z uśmiechem na twarzy,

Podczas Festiwalu Biegowego ULTRA WAY odbędzie się 5 biegów:

BIEG DLA 10: na dystansie 10 km+ – bieg pod patronatem Dyrektora SP nr 7 w Rumi
SŁONECZNE POPOŁUDNIE : na dystansie 22 km+
RZEŚKI RANEK: na dystansie 50 km+
W BLASKU KSIĘŻYCA: na dystansie 100 km+
PORANEK NA PLAŻY: na dystansie 160 km+

Biuro zawodów, a także start i meta usytuowane będą w Rumi. Trasy biegów RZEŚKI RANEK, W BLASKU KSIĘŻYCA i PORANEK NA PLAŻY częściowo biegną przez redzkie lasy.

Festiwal Biegowy ULTRA WAY  został objęty Patronatem Honorowym Burmistrza Miasta Redy.

Zapraszamy wszystkich do kibicowania  oraz do śledzenia poczynań biegaczy na naszych stronach www.ultra-way.pl oraz www.fb.com/FestiwalBiegowyULTRAWAY/

fot. Bartosz Zajda

Skip to content