Zaznacz stronę

Pchli Targ ponownie bardzo udany!

07-09-2021 | Aktualności, CZYSTE POWIETRZE, Galeria, Relacje

W pierwszą, wrześniową niedzielę Fabryka Kultury zorganizowała w Rodzinnym Parku Miejskim imprezę plenerową, w ramach której odbył się II Pchli Targ i wydarzenia towarzyszące. Pogoda dopisała, było słonecznie i ciepło.

Na scenie parkowego amfiteatru dzieci mogły obejrzeć spektakl  Teatru  Atrybut pt. „Paweł i Gaweł”, a dla starszych widzów, w ostatnim tegorocznym parkowym koncercie wystąpiła Basia Kawa (skrzypce, śpiew), w towarzystwie gitarzysty Huberta Baumanna. W programie znalazły się autorskie piosenki z pogranicza popu i bluesa.

Niewątpliwie główną atrakcję dnia stanowił II Pchli Targ. Wystawców było więcej, niż podczas pierwszej edycji, więcej było też kupujących. Jak to na pchlim targu – można było znaleźć wszystko, więc miłośnicy tego typu imprez na pewno się nie zawiedli. Uwagę przyciągały stoiska artystów ze Stowarzyszenia Kunszt – współorganizatora redzkich Pchlich Targów. Zwiedzający mogli również wziąć udział w warsztatach tworzenia makramy.

Jedną z inicjatyw towarzyszących Zakończeniu Lata były zorganizowane przez Urząd Miasta w Redzie stanowiska informacyjne dla mieszkańców. Znalazł się tu punkt konsultacyjno-informacyjny, gdzie można było uzyskać szczegółowe informacje o możliwości dofinansowania wymiany nieefektywnych źródeł ciepła z programu „Czyste Powietrze” oraz o obowiązku związanym z Centralną Ewidencją Emisyjności Budynków. W kolejnym punkcie zorganizowano stanowisko spisowe  Narodowego Spisu Ludności i Mieszkań, gdzie osoby, które jeszcze nie dokonały obowiązku spisowego, mogły – korzystając z pomocy rachmistrzów – dokonać tego na miejscu. Ponadto radni Rady Miejskiej w Redzie służyli mieszkańcom informacją i pomocą w punkcie informacyjnym redzkiego Budżetu Obywatelskiego. A jeśli ktoś zgłodniał, to mógł skorzystać z bogatej oferty foodtrucków.

Relacja i zdjęcia: Michał Kaczmarek

.

 

Skip to content