Zaznacz stronę

„ONI” – Wystawa fotografii w Fabryce Kultury

07-12-2021 | Galeria, Relacje

Od 3 grudnia w Fabryce Kultury można oglądać wystawę fotografii pt. „Oni”. Wystawa jest podsumowaniem ponad dwuletnich warsztatów działającej w Fabryce grupy fotograficznej.

Pomysłodawcą tematu i prowadzącym warsztaty był Sławek Podwojski oraz autorki zdjęć: Justyna Mielewczyk, Małgorzata Krajewska, Liliana Bury i Iwona Biłyk. Charakter prac najlepiej oddaje wpis grupy na stronie Fabryki Kultury, w którym czytamy:

„To był trudny czas. Zostaliśmy zmuszeni do ograniczenia kontaktów międzyludzkich. Relacje jakie udało się utrzymywać najczęściej odbywały się przez „maskę”. Dlatego w naturalny sposób w naszym fotograficznym projekcie skupiliśmy się na człowieku, na twarzy. Zamknęliśmy się jednak w obrębie nas samych, uczestników warsztatów. To był w pewnym sensie eksperyment, w którym uczestniczyliśmy po dwóch stronach – modeli i fotografów. Mieliśmy czas na poznanie się, mieliśmy czas na stworzenie koncepcji portretu, na wspólną pracę nad każdym zdjęciem. Na wystawę wybraliśmy 44 fotografie, które naszym zdaniem najlepiej oddają prawdę o… no właśnie po części o modelu, a po części o fotografie. To było nasze zadanie. Chcieliśmy dowiedzieć się ile fotografia jest w stanie powiedzieć. Zapraszamy Was na wspólne „czytanie” fotografii.”

Wystawę można oglądać do 31 grudnia w godzinach pracy Fabryki Kultury, z wyłączeniem godzin, w których odbywają się stałe zajęcia.

relacja i zdjęcia: Michał Kaczmarek

 

Skip to content