Olbrzymi sukces Redzkich drużyn w mistrzostwach powiatu Wejherowskiego w sztafetowych biegach przełajowych.

07-10-2021 | Aktualności, Relacje

W dniu 6 października 2021 roku na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Redzie, odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Zawody były eliminacją do Finałów Wojewódzkich, które odbędą się 12.10.2020 w Człuchowie W rywalizacji wzięło udział ponad 250 zawodników i zawodniczek z całego Powiatu Wejherowskiego. Pogoda jak na tą porę roku dopisała, a poziom sportowy zawodów był bardzo wysoki. W Igrzyskach Dzieci oraz w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej trzykrotnie na najwyższym stopniu podium stawały zespoły z Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr 1 z Redy, a jedynie chłopcy w Igrzyskach Dzieci musieli uznać wyższość zespołu z Bolszewa i zajęli drugie miejsce.  Liczymy, że tak jak i w poprzednich latach nasze sztafety spiszą się na nie jeden medal, a nawet wywalczą awans do Ogólnopolskich Sztafetowych Biegów Przełajowych o Puchar Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, które odbędą się w Olecku. Na zakończenie zawodów najlepsi zawodnicy i zawodniczki zostali nagrodzeni medalami i dyplomami, które wręczał kierownik MOSiR, Zbigniew Elwart, Organizator Imprez Sportowych, Bartłomiej Białobrodzki oraz Dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo- Wychowawczych w Wejherowie – Andrzej Byczkowski. Organizatorami byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Redzie.

Igrzyska Dzieci – dziewczęta

1. m. Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 w Redzie

Skład zespołu: Oliwia Bielawska, Lena Herbasz, Nina Leusz, Alicja Młynik, Daria Piłkowska, Weronika Riebendt, Paulina Schmidt, Nikola Tarnowska, Martyna Weserling. Trener: Ilona Myszk

1. m. Szkoła Podstawowa w Bolszewie
  1. m. Ekonomiczna Szkoła Społeczna w Rumi
  2. m. Szkoła Podstawowa nr 8 w Wejherowie

5.m. Szkoła Podstawowa nr 2 w Luzinie

Igrzyska Dzieci – chłopcy

1. m. Szkoła Podstawowa w Bolszewie

Skład zespołu: Julian Brzeski, Jan Cilińdź, Dawid Odwrot, Nikodem Patelczyk, Franciszek Ribakowski, Paweł Rokosz, Tymoteusz Wiśniewski, Jan Witos.

Trener: Krystyna Gelo

2. m. Szkoła Podstawowa nr 1 w Rumi
  3. m. Szkoła Podstawowa nr 11 w Wejherowie

5.m. Szkoła Podstawowa nr 2 w Luzinie