Zaznacz stronę

OGROMNY SUKCES ZAWODNIKÓW UKS SIMBA REDA

30-11-2021 | Aktualności, Galeria

Pierwszy w historii medal na Mistrzostwach Polski w Judo Młodziczek i Młodzików w Pile

W ostatni weekend listopada w Pile odbyły się Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików. To coroczne wydarzenie jest dla judoków najważniejszym turniejem w roku kalendarzowym. Klub UKS SIMBA REDA po raz pierwszy wystawiał zawodników na turnieju tak wysokiej rangi. Redę reprezentowało 4 zawodników: Mateusz Tesmar, Weronika Stogowska, Pola Gazecka i Kacper Sadecki.

Brązowym medalistą Mistrzostw Polski został po raz pierwszy zawodnik z Redy – Mateusz Tesmar, kat. wag. 90 kg.

Mateusz na początek stoczył dwa zwycięskie pojedynki, pierwszy z Maciejem Efner z UKJ Legion Zamość, a drugi z Michałem Florkiem z KS Błękitni Tarnów. W kolejnej, półfinałowej rundzie zmierzył się Danielem Chamerskim UKS Sakura Warszawa. Po przegranej walce stoczył pojedynek o 3 miejsce z Mateuszem Dolny z UKS Copal Trzcianka.  Mistrzem Polski został Daniel Chamerski z UKS Sakura Warszawa.

W rankingu zawodów, w klasyfikacji generalnej klubów UKS SIMBA REDA zajęła 31 miejsce na 192 kluby.