Zaznacz stronę

Od 8 marca zamknięcie mostu na ul. Puckiej

03-03-2021 | Aktualności, Wyróżnione

Od poniedziałku, 8 marca, most na rzece Redzie, zlokalizowany tuż za zjazdem z krajowej „szóstki” w drogę wojewódzką nr 216, będzie zamknięty. Most znajduje się w bardzo złym stanie technicznym i jego przebudowa jest konieczna dla bezpieczeństwa użytkowników.

Prace rozpoczną się 8 marca i potrwają do końca maja. Za inwestycję odpowiedzialny jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, w którego gestii leży utrzymanie DW 216.

Na czas zamknięcia odcinka drogi w Redzie zostaje zmieniona organizacja ruchu. Dla samochodów o wadze do 3,5 tony wyznaczono objazd ulicami Obwodową i Kazimierską. Cięższe pojazdy, o wadze powyżej 3,5 tony zostaną skierowane objazdem przez miejscowość Krokowa. Piesi będą mogli poruszać się specjalną kładką, wybudowaną na czas przebudowy mostu po stronie hotelu River Style.

Miejski Zakład Komunikacji w Wejherowie wprowadza też zmiany w kursowaniu linii 8, która przez trzy miesiące będzie poruszać się po zmienionej trasie, z pominięciem podjazdu do Ciechocina. Obsługę Ciechocina nadal zapewniają linie 9 i 18.

Przepraszamy za utrudnienia, mieszkańców i użytkowników drogi prosimy o wyrozumiałość i stosowanie się do zmienionej organizacji ruchu.

Skip to content