Zaznacz stronę

KZG ZAPRASZA NAUCZYCIELI NA WYKŁADY O KLIMACIE

15-04-2021 | Aktualności

Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki”  zaprasza nauczycieli z terenu działania Związku (Gdynia, Sopot, Rumia, Reda, Wejherowo, gminy wiejskie: Kosakowo, Szemud), do udziału w programie edukacyjnym pt. „Szkoła/Przedszkole dla środowiska”.

Przewidziane są cztery tematyczne spotkania online w formie wykładów i dyskusji. Tym razem tematem będzie KLIMAT, a dokładniej zmiany klimatu na przykładzie miast.

Ekspertami będą wykładowcy Politechniki Gdańskiej oraz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Gdyni. Partnerami programu są Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. (PEWIK) w Gdyni oraz Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. (OPEC) w Gdyni.

Na najbliższe spotkanie zapraszamy 13 maja br. W temat zmian klimatu wprowadzi nas dr Michał Marosz z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wykładem pt.: „Pogoda a klimat – co dzieje się na naszym „podwórku”? Analiza danych wieloletnich oraz stanów pogodowych na obszarze województwa pomorskiego – przeszłość, teraźniejszość, przyszłość.”

Kolejne spotkania przeprowadzą prof. dr hab. inż. Magdalena Gajewska z Katedry Technologii Wody i Ścieków, Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej oraz mgr inż. Piotr Jasiukiewicz z Instytutu Energii, Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej.

Szczegóły na stronie https://kzg.pl/aktualnosci/rozpoczecie-czwartej-edycji-programu-edukacyjnego-szkola-przedszkole-dla-srodowiska/

Nauczyciel, który weźmie udział w co najmniej trzech spotkaniach, otrzyma imienny certyfikat udziału w programie oraz książkę pt. „Nauka o klimacie” autorstwa Marcina Popkiewicza, Aleksandry Kardaś i Szymona Malinowskiego.

Skip to content