Zaznacz stronę

Inauguracja redzkiego sezonu lekkoatletycznego

21-05-2021 | Aktualności

W  dniu 19 maja na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Redzie, przy pięknej słonecznej pogodzie, odbyły się Mistrzostwa Okręgu Pomorskiego U12 i U14 w lekkiej atletyce oraz festiwal sztafet. Zawody zgromadziły na starcie bardzo liczną rzeszę zawodników z całego województwa pomorskiego, a nawet spoza, ponieważ gościnnie udział wzięła spora grupa zawodników z Nakła z województwa kujawsko-pomorskiego. Zanim rozpoczęli rywalizację sportowcy, uroczystego otwarcia Mistrzostw dokonali: Zastępca Burmistrza Redy Łukasz Kamiński, Wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Marek Fostiak, członek  POZLA Ryszard Mazerski oraz Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Redzie Andrzej Byczkowski. Dla najlepszych organizatorzy przygotowali pamiątkowe medale, wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali drożdżówki oraz napoje, a zawodnicy, którzy uzyskali najlepsze wyniki, dodatkowo zostali wyróżnieni nagrodami.

Z licznej grupy zawodniczek i zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jedynka” w Redzie, najwyższe miejsca w swoich konkurencjach osiągnęli:

– Adam Dylak (U12), 2 miejsce w biegu na 60m i 2 miejsce w skoku w dal

-Julia Żylla (U14), 3 miejsce w biegu na 60m i 3 miejsce w skoku w dal

-Lena Herbasz (U12), 2 miejsce w biegu na 300m i 3 miejsce w skoku w dal

-Alicja Młynik (U12), 2 miejsce w rzucie piłką palantową, a siostra Emilia – 3 miejsce

-Sztafeta 4x100m chł (U12) – 1miejsce (Olaf i Wojciech Mej, Mateusz Musiałkowski i Adam Dylak)

-sztafeta 4x100m dz (U12) – 3 miejsce (Kinga Piotrzowska, Lea Kolasa, Paulina Szmidt, Lena Herbasz)

-sztafeta szwedzka chł (U16) – 3 miejsce (Wojciech Iwasiuta, Marceli Śmielak, Jerzy Podolski, Adam Dylak)

Ponadto bardzo dobre występy zanotowali: Olaf i Wojciech Mej, Ksawery Wolanin, Szymon Zbróg, Mateusz Musiałkowski, Kinga Piotrzowska, Paulina Szmidt, Lea Kolasa, Julia Szewczyk, Tamara Szwarc, Lilianna Kreft, Oliwia Zabrocka, Nikola Tarnowska.

Zawodniczki i zawodników do tak udanego startu przygotowali trenerzy: Ilona Myszk, Anna Bałdyga, Tomasz Formela i Krzysztof Jędrzejewski.  Specjalne podziękowania należą się kierownikowi UKS „Jedynka” w Redzie, Sebastianowi Browarczykowi, który spinał wszystkie elementy by organizacja zawodów była na jak najwyższym poziomie. Podczas zawodów obecny był trenerów reprezentacji Polski, Zbigniew Rolbiecki, który wspierał gospodarzy przy organizacji zawodów i bacznie przyglądał się zawodniczkom i zawodnikom naszego województwa w perspektywie reprezentowania kraju na arenach sportowych Polski i zagranicy. Sportowcom i trenerom życzymy dalszych udanych występów w kolejnych zawodach sportowych.

Andrzej Byczkowski, fot. Łukasz Domagała

Skip to content