Zaznacz stronę

Działo się w sobotę! Pchli Targ, szczepienia i punkty informacyjne

09-08-2021 | Aktualności, CZYSTE POWIETRZE

W sobotnie popołudnie, 7 sierpnia,  amfiteatrze  Miejskiego Parku Rodzinnego w Redzie stanęło plenerowe stanowisko szczepień przeciw COVID-19, oferujące  jednodawkową szczepionkę firmy Johnson&Johnson. Od 12 do 18 zaszczepiło się 90 osób. Akcja szczepień w plenerze została zorganizowana przez Urząd Miasta w Redzie, wraz z Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej „Śródmieście” Sp. z o.o. Filia w Redzie. Co ważne, akcji szczepień nie zakłóciły żadne incydenty.

Przypominamy, że w Redzie cały czas można się zaszczepić w przychodni na ul. Osadniczej 5, szczepimy Pfizerem oraz jednodawkową Johnson&Johnson.

Nieopodal punktu szczepień znalazły się ustawione przez Urząd Miasta w Redzie punkty informacyjne rządowego programu „Czyste Powietrze” i Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków oraz redzkiego Budżetu Obywatelskiego i Narodowego Spisu Ludności i Mieszkań.

W punkcie Spisu Powszechnego pracowało dwóch rachmistrzów, więc kto jeszcze się nie spisał, mógł to zrobić na miejscu, korzystając z fachowego wsparcia. Wiele osób było zainteresowanych deklaracją CEEB, a także programem „Czyste Powietrze”. Można było uzyskać niezbędne informacje i pobrać potrzebne druki. W tym samym czasie radni Rady Miejskiej w Redzie rozdawali ulotki z harmonogramem redzkiego Budżetu Obywatelskiego i zachęcali mieszkańców do przygotowywania projektów. A w górnej części Parku odbywał się pierwszy redzki Pchli Targ – zorganizowany z inicjatywy radnych Rady Miejskiej w Redzie przez Fabrykę Kultury oraz Stowarzyszenie Artystów „Kunszt”. W ramach atrakcji towarzyszących, Stowarzyszenie „Kunszt” oferowało chętnym warsztaty kaligrafii, a Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała mały kiermasz książek, z którego dochód przeznaczono na Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio, założone przez księdza Jana Kaczkowskiego.

Skip to content