Zaznacz stronę

W czasie pandemii mieszkaniec Redy bezinteresownie pomaga innym

20-05-2020 | Aktualności, Koronawirus - Informacje

Pan Krzysztof Składanek od dziecka mieszka w Redzie. Będąc absolwentem technikum informatycznego, zawsze bardzo lubił zajmować się naprawą sprzętu komputerowego i wszelkiej elektroniki. Gdy w czasie epidemii zamknięto szkoły pomyślał, że jego umiejętności mogą się przydać, bo nie wszystkie dzieci, które muszą uczyć się zdalnie, mają  odpowiedni sprzęt.

Na lokalnych grupach facebookowych pan Krzysztof umieścił post, że w czasie koronawirusa organizuje zbiórkę sprzętu komputerowego dla potrzebujących rodzin. Z tego, co zebrał, przez półtora miesiąca udało mu się zbudować kilka laptopów i 6 zestawów komputerowych z klawiaturą, myszką i monitorem. Gotowy sprzęt trafił za pośrednictwem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Redzie do najbardziej potrzebujących.

– Dziękuję wszystkim, znajomym i nieznajomym, za wszystkie części, które udało się zebrać – mówi pan Krzysztof. – Czasu nie mam za wiele, bo pracuję zawodowo i poświęcam czas żonie i synkowi. Ale wszystkie wolne chwile wykorzystuję teraz na naprawę i przygotowywanie komputerów dla potrzebujących, co jest ogromną satysfakcją. Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za pomoc, bo to zasługa wszystkich nas, mieszkańców, że to się po prostu udało.

PANIE KRZYSZTOFIE – DZIĘKUJEMY!!!

fot. archiwum prywatne

Skip to content