Zaznacz stronę

UWAGA KIEROWCY! Prace drogowe na skrzyżowaniu Gdańskiej i Łąkowej

15-10-2020 | Aktualności

Od 26 października (poniedziałek) przebudowa skrzyżowania ulic Gdańskiej i Łąkowej wchodzi w kolejny etap. Oznacza to konieczność zamknięcia przejazdu między jedną a drugą jezdnią ul. Gdańskiej, na wysokości ul. Łąkowej.

Jadąc ulicą Gdańską od strony Wejherowa nie będzie można skręcić w lewo, w ulicę Łąkową. Lewoskręt z ulicy Łąkowej w ulicę Gdańską, w kierunku Gdyni, również zostanie zamknięty. Prawoskręty będą działać bez zmian.

W związku z powyższym, na ulicy Spokojnej, na odcinku od ulicy Gdańskiej do dawnej ulicy Osiedlowej, będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się i postoju po obydwu stronach ulicy.

Zmieniona organizacja ruchu jest przedstawiona na poniższej mapie:

Od 26 października zmianie ulegają również trasy autobusów 9, 17 i 18. Szczegóły przedstawia poniższa mapa:

Użytkowników drogi serdecznie przepraszamy za utrudnienia,  prosimy o wyrozumiałość oraz stosowanie się do zmienionej organizacji ruchu.

Od 21 do 26 października (środa – poniedziałek) na  skrzyżowaniu ulic Gdańskiej i Łąkowej w Redzie są prowadzone prace nocne,  związane z przebudową i remontem skrzyżowania.

Inwestycja ma na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego na drodze gminnej (ulica Łąkowa), a prowadzą ją wspólnie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz Gmina Miasto Reda. Po stronie Redy jest budowa lewoskrętu z ulicy Gdańskiej w ulicę Łąkową oraz budowa bezpiecznego, wyposażonego w sygnalizację świetlną, przejścia dla pieszych przez ulicę Gdańską (mniej więcej na wysokości kościoła). Sygnalizacja świetlna umożliwi wyjeżdżającym z ulicy Łąkowej bezpieczne włączenie się do ruchu w kierunku Gdyni. GDDKiA realizuje remont nawierzchni skrzyżowania. Prace powinny zakończyć się w grudniu.

Skip to content