Redzianin wicemistrzem Europy w chodzie sportowym

16-11-2020 | Aktualności

30 października w Funchal, stolicy Madery, odbyły się XVII mistrzostwa Europy w chodzie sportowym. Polskę reprezentował mieszkaniec Redy Mirosław Łuniewski, który na dystansie 10 km wywalczył tytuł wicemistrza Europy z czasem 58:18.

Start nastąpił o godz. 18.30 czasu miejscowego w centrum miasta. Trasa wiodła wzdłuż nabrzeża jachtowego, przy sztucznym oświetleniu. Jedynym zawodnikiem, który w kategorii M 60 okazał się lepszy, był reprezentant Portugalii Francisco Reis. Tuż za Mirosławem Łuniewskim, na trzeciej pozycji, finiszował Joao Rodrigues,. również reprezentant Portugalii.

Wielkie gratulacje dla pana Mirka, który od 52 lat nieprzerwanie osiąga doskonałe wyniki sportowe, godnie reprezentując nasze miasto i Polskę na arenach sportowych całego świata.

Fot. archiwum prywatne

Mirosław Łuniewski wicemistrz Europy w chodzie sportowym 2020