Zaznacz stronę

UKS Reda Ciechocino z medalem Mistrzostw Województwa

19-02-2018 | Aktualności

Na początku lutego w hali sportowej Gedanii Gdańsk odbyły się Mistrzostwa Województwa w piłce siatkowej dziewcząt w kategorii kadetek. Poza reprezentacją Redy – UKS Reda Ciechocino, w zawodach udziały wzięły także KS Gedania Gdańsk I, Akademia Piłki Siatkowej Rumia I i GKS Wieżyca 2011 Stężyca.

Pierwszego dnia  zespół z Redy zagrał z organizatorem turnieju – Gedanią Gdańsk. Po trwającym ponad dwie godziny meczu Redzianki uległy Gdańszczankom 3:1 (25:21, 25:17, 18:25, 25:22).

Drugiego dnia, zespół naszych siatkarek wygrał rozgrywki z zespołem ze Stężycy 3:1 (25:22, 25:16, 25:27, 25:23), tym samym włączyły się do gry o medal w finale wojewódzkim.

Wszystko rozstrzygnęło się trzeciego dnia. Redzianki, do spotkania z APS-em Rumia przystępowały bardzo zmotywowane po wcześniejszym zwycięstwie. Od samego początku jednak widać było, że zespół z Rumi wykazuje lepszą formę zwyciężając 3:0 (25:19, 25:7, 25:18) i zdobywając tym samym podium w całych zawodach .

UKS Reda Ciechocino, jako najmłodszy zespół wśród finalistów, ukończył turniej z brązowym medalem, zapewniając sobie w ten sposób udział w ćwierćfinale Mistrzostw Polski.

Jest to kolejny duży sukces młodego klubu z Redy, który powstał zaledwie w 2011 roku. Swoje osiągnięcia zawdzięczają ciężkiej pracy oraz składowi, który w przeważającej mirze, pozostał niezmienny od początku powstania zespołu.

Warto przypomnieć że w 2017 r. w Dębicy te same zawodniczki w kategorii młodziczek zajęły piąte miejsce w finale Mistrzostw Polski Kadetek.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
I miejsce – APS Rumia
II miejsce – Gedania Gdańsk
III miejsce – UKS Reda Ciechocino
IV miejsce – GKS Wieżyca 2011 Stężyca
Skład zespołu UKS Reda Ciechocino: Julia Witulska (kapitan), Julia Kowalska, Martyn Janczewska, Julia Sudnik, Zuzanna Gruchała, Wiktoria Grochowina, Martyna Pokora, Oliwia Doering, Klaudia Bazychowska, Karolina Szymańska, Dominika Zielony ,Kamila Osińka, Trenerzy: Jarosław Goździewicz, Marcin Laskowski.

Gratulujemy Redzkiej reprezentacji oraz życzymy sukcesów w eliminacjach do Mistrzostw Polski.

Podziękowania dla wiernych kibiców którzy jak zwykle nie zawiedli swoich zawodniczek.

W siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej odbyło się losowanie grup ¼ finału mistrzostw Polski kadetek. Turnieje rozegrane zostaną w dniach od 1 do 4 marca. Półfinały zaplanowano na 16-18 marca, a finały na 2-6 maja. Zawodniczki UKS Reda Ciechocino  zagrają w Dąbrowie Górniczej.

Grupa 4

A1 MKS Dąbrowa Górnicza SA
A2 UKS Lider Konstantynów Łódzki
A3 UKS Jedynka Tarnów
B1 KS BAS Białystok
B2 ECO AZS UNI Opole
B3 UKS Reda Ciechocino

 

Marcin Laskowski/M.K.

Skip to content