Olimpiada Wiedzy Obywatelskiej „Senior Obywatel”

22-03-2018 | Aktualności, Galeria, Seniorzy

W środowe popołudnie, 21 marca, w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Derdowskiego odbył się I etap Olimpiady Wiedzy Obywatelskiej „Senior Obywatel”. W konkursie wzięło udział dziewiętnaście osób, a do II etapu wojewódzkiego,  który odbędzie się 14 kwietnia w Gdańsku, zakwalifikowało się osób 12.

Zawodnicy otrzymali arkusze z 20 pytaniami testowymi, na których musieli zaznaczyć prawidłowe odpowiedzi. Po niecałej godzinie wszyscy rozwiązali test, a komisja konkursowa w składzie: zastępca burmistrza Teresa Kania, dyrektor biblioteki Bożena Natzke i radny Rady Miejskiej Łukasz Kamiński przystąpiła do ich weryfikacji. Zwycięzcami I etapu Olimpiady Wiedzy Obywatelskiej „Senior Obywatel” w Redzie zostało małżeństwo Urszula Krzebietke – Stecyk i Andrzej Stecyk, wygrywając Puchar Burmistrza Miasta Redy. Poza nimi, do drugiego etapu zakwalifikowali się: Mariola Ratajczak, Łucja Wandtke, Zygmunt Richert, Danuta Dołębska, Lucyna Szczęsna, Waleria Pendowska, Łucja Sadowska, Ewa Horak, Elżbieta Grubba i Jadwiga Weber. Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy i drobne upominki rzeczowe. Naszym reprezentantom życzymy sukcesów w kolejnych etapach Olimpiady.

fot. Michał Kaczmarek