Zaznacz stronę

INFORMACJA O STANIE PRAC NA PLACACH ZABAW

24-05-2018 | Aktualności

INFORMACJA O STANIE PRAC NA PLACACH ZABAW W RODZINNYM PARKU MIEJSKIM,
W REJONIE ULIC CEYNOWY / ZAWADZKIEGO, PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2
ORAZ NA ul. OSADNICZEJ
  1. Usterki na placu zabaw w Rodzinnym Parku Miejskim, jak zepsuta huśtawka i przetarte liny wynikały z naturalnego zużycia materiałów i zostały naprawione. Liny zostały wymienione na nowe i zamontowano nową huśtawkę.
  2. Wg informacji Ministerstwa Sportu i Turystyki, rozstrzygnięcie konkursu w ramach rządowego programu budowy Otwartych Stref Aktywności (OSA) nastąpi w pierwszych dniach czerwca br. Opóźnienie wynika z bardzo dużej ilości złożonych wniosków, co sprawiło, że czas ich oceny uległ wydłużeniu. Termin podany uprzednio w Regulaminie Konkursu był terminem orientacyjnym. W przypadku uzyskania dofinansowania, w ramach przyznanych środków zostanie wykonany plac zabaw z siłownią zewnętrzną i strefą rekreacji (na rysunku oznaczone nr 3).
  3. Rozbudowa boiska przy Szkole Podstawowej nr 2 (na rysunku oznaczona nr 1) rozpocznie się po podpisaniu umowy z wyłonionym w postępowaniu wykonawcą, które jest przewidziane na 29 maja 2018 r. Prace obejmują przebudowę boiska, zamontowanie oświetlenia, wykonanie ogrodzenia oraz nawierzchni ze sztucznej trawy. Po zakończeniu prac na płycie boiska, co powinno nastąpić w październiku br., z kostki bezfazowej zostaną wykonane ścieżki okalające, przewidziane m.in. do jazdy na rolkach (nr 2 na rysunku).
  4. Dalszymi etapami zagospodarowania tego terenu będą: budowa drugiego placu zabaw (na rysunku oznaczona nr 4), do realizacji w roku 2019 oraz budowa kolejnego boiska w latach późniejszych (na rysunku oznaczona nr 5).
  5. Plac zabaw przy ul. Osadniczej zostanie w najbliższych dniach doposażony w 3 ławki i 2 kosze na śmieci. W trakcie realizacji jest zakup i instalacja zjeżdżalni i karuzeli, które powinny być gotowe do użytku w lipcu br.

Skip to content