Zaznacz stronę

Będą pieniądze na Otwarte Strefy Aktywności!

06-06-2018 | Aktualności

W dniu 6 czerwca 2018 roku Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło rozstrzygnięcie Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) EDYCJA 2018. Wniosek złożony przez Gminę Miasto Reda został pozytywnie zaopiniowany i zakwalifikował się do dofinansowania w wysokości 75.000,00zł.

W ramach złożonego wniosku planujemy budowę dwóch stref:

  • Otwarta Strefa Aktywności przy Szkole Podstawowej nr 6 (wariant podstawowy), w ramach której powstanie siłownia zewnętrzna ze strefą rekreacji. Zamontowane zostaną urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu (orbitrek, biegacz wolnostojący, wyciskanie siedząc + wyciąg górny, jeździec, wahadło + twister, wioślarz), 2 stoły do gry w szachy i warcaby wraz z siedziskami oraz 4 ławki  parkowe i 2 kosze na odpady. Pod urządzeniami teren zyska bezpieczną nawierzchnię w postaci mat przerostowych, umożliwiających wzrost i koszenie trawnika. W strefie rekreacyjnej teren zostanie utwardzony kostką betonową na podbudowie.

 

  • Otwarta Strefa Aktywności przy Szkole Podstawowej nr 2 (wariant rozszerzony), czyli siłownia zewnętrzna ze strefą rekreacji oraz plac zabaw o charakterze sprawnościowym.  Pojawią się urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu (orbitrek, twister-wahadło, wyciąg górny-wyciskanie siedząc, drabinka-pylon-podciąg nóg, biegacz, prasa nożna, wioślarz),  2 stoły do gry w szachy i warcaby wraz z siedziskami oraz 4 ławki i 1 kosz na odpady. Na placu zabaw zostaną zainstalowane karuzela-twister, zestaw sprawnościowy ze ślizgawką dla dzieci starszych, huśtawka dwuosobowa –wagowa, huśtawka potrójna z belką poziomą oraz 6 ławek i 2 kosze na śmieci.

Teren placu zabaw zostanie otoczony palisadą, oddzielającą nawierzchnię placu zabaw od trawnika. Dodatkowo cały teren będzie ogrodzony niskim płotkiem, wysokości ok. 60 cm.

Jeżeli nie pojawią się nieprzewidziane trudności, prace powinny zakończyć się jeszcze w tym roku.

Skip to content