Zaznacz stronę

Aleksandra Wasiuta z SP3 finalistką konkursu „Orzeł biały – nasza duma”

04-06-2018 | Aktualności

Uroczysty finał konkursu „Orzeł biały – nasza duma” odbył się w Warszawie, gdzie w Senacie RP spotkali się laureaci i finaliści z całego kraju.Wśród nich znalazła się Aleksandra Wasiuta, uczennica kl.VII c Szkoły Podstawowej nr 3 w Redzie, która wraz z opiekunem, Beatą Zawal-Brzezińską, odwiedziła z tej okazji Warszawę. Dzieci i młodzież z opiekunami odwiedzili miejsce posiedzeń Senatu oraz zwiedzili Zamek Królewski w Warszawie. Uroczystość uświetnił koncert Chóru Policji Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego.
Wyjazd sponsorowany był przez Biuro Senatorskie Senatora Sławomira Rybickiego z Gdyni. Około100 prac laureatów pierwszego etapu, w tym Aleksandry, zostało zaprezentowanych na wystawie w budynku Senatu. W ramach konkursu, w ponad 2500 instytucjach oświatowych całego kraju wykonano ponad 10 000 prac spełniających kryteria udziału w konkursie, dlatego znalezienie się w tym ścisłym gronie było bardzo dużym wyróżnieniem.

Aleksandra nad swoim orłem, wykonanym metodą quillingu pracowała przez 2 tygodnie. Wymagało to dyscypliny, staranności i kreatywności, przy zachowaniu jednoczesnej zgodności z heraldyką.

– To bardzo ważne, abyśmy dbali o nasze symbole narodowe. – powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Jego zdaniem, różnorodność nadesłanych prac ukazuje, jak wiele talentów ma polska młodzież. – Znajdujemy się w miejscu historycznym. Po roku 1989, w tym budynku senator Zbigniew Romaszewski powiesił orła białego. I wy, uczestnicząc w tym konkursie potwierdzacie, że było to słuszne – powiedział senator Jan Rulewski, podkreślając ogrom przedsięwzięcia, w którego przeprowadzenie zaangażowało się 48 senatorów.

Serdecznie gratulujemy!

 

Skip to content