Zaznacz stronę

Z Redy do kadry

16-03-2017 | Aktualności

Zawodniczki i kadra szkoleniowa TKS Reda Ciechocino mogą się cieszyć, gdyż ich praca i zaangażowanie nie idą na marne. Pierwsza zawodniczka tego klubu i uczennica ZS nr 2, Julia Kowalska, trenująca piłkę siatkową od trzech lat, została zauważona przez trenerów szukających talentów do reprezentacji. Julia, grająca dotychczas na pozycji przyjmująca/środkowa, została powołana na zgrupowanie Kadry Narodowej U16 (rocznik 2002), które odbędzie się w Krakowie, w dniach 1-12 kwietnia. Zgrupowanie kadry poprzedza wyjazd do Hiszpanii, na turniej kwalifikacyjny Mistrzostw Europy U16 w dniach 13-14 kwietnia. Tam Polki zagrają w grupie z Hiszpanią, Holandią i Łotwą.

– Do finałów awansuje zwycięzca (cztery grupy eliminacyjne) oraz dwa zespoły z drugich miejsc z najlepszym bilansem – powiedział trener reprezentacji U16 Andrzej Peć.

Powołania otrzymało 16 zawodniczek, w tym oprócz redzianki, Paulina Reiter ze Stężycy, Maja Malczewska i Aleksandra Justka z SN Gedania Gdańsk oraz Anna Korth z Rumi. Mistrzostwa Europy U16 odbędą się w dniach 21-27 lipca.

Julii życzymy sukcesów w nauce i na parkiecie.

Tekst  Michał Kaczmarek , zdjęcie z licencji międzynarodowej

Skip to content