Zaznacz stronę

Przygotowania do realizacji sieci C.O. na ul. Podgórnej

12-05-2017 | Aktualności, Aktualności Inwestycyjne

Gmina Miasto Reda rozpoczęła przygotowania do realizacji osiedlowej sieci ciepłowniczej na ulicy Podgórnej w Redzie. Warunkiem prawidłowego funkcjonowania sieci jest podłączenie minimum 50% zlokalizowanych tam budynków. W dniu 11 maja w Urzędzie miasta w Redzie zostało zorganizowane spotkanie z mieszkańcami ulicy Podgórnej, z udziałem burmistrza Krzysztofa Krzemińskiego, zastępcy burmistrza Haliny Grzeszczuk, przewodniczącego Rady Miejskiej Kazimierza Okroja oraz prezesa KOKSIK Jarosława Kubery.

Mieszkańcom przedstawiono m.in. informacje dotyczące zakresu prac związanych  z budową sieci ciepłowniczej. Poinformowano również  o kosztach , związanych z podłączeniem budynku. Pan Jarosław Kubera przedstawił ponadto warunki techniczne wykonania sieci  ciepłowniczej, kwestię montażu dwufunkcyjnego węzła cieplnego w budynkach, oraz poinformował o przybliżonych kosztach eksploatacyjnych związanych z ogrzewaniem budynku jak  i ciepłej wody. Przypomniał również, że montaż  węzła c.o.  i  c.w.u. uzależniony będzie od przedłożenia przez mieszkańca dokumentu deklarującego trwałą likwidację dotychczasowego źródła ciepła ( piec węglowy ).

Na spotkaniu część mieszkańców złożyła pisemne deklaracje  zgody na podłączenie ich budynku do miejskiej sieci ciepłowniczej – zgodnie z wcześniej otrzymanym wzorem. Pozostali mieszkańcy powinni złożyć takie deklaracje  w terminie do 18.05.2017r., w Urzędzie Miejskim w Redzie. Informacji w tej sprawie udziela Referat Inwestycji i Inżynierii Miejskiej, pod nr telefonu 58 738 60 75

WZÓR DEKLARACJI ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ

 

Skip to content