Zaznacz stronę

NASI SAMORZĄDOWCY ODZNACZENI NA WOJEWÓDZKIM ŚWIĘCIE POLICJI

19-07-2017 | Aktualności

Wojewódzkie, uroczyste obchody Święta Policji odbyły się w tym roku w Gdyni, w dniu 18 lipca. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 10.00 Mszą św. w Kościele NMP Królowej Polski przy ul. Armii Krajowej 26 w Gdyni, koncelebrowaną przez Biskupa Pomocniczego Gdańskiego – Jego Ekscelencję Zbigniewa Zielińskiego. Po mszy odbyła się uroczysta akademia na placu przy Akwarium Gdyńskim, w której udział wzięli  przedstawiciele władz samorządowych, współpracujących służb oraz instytucji. Akademii przewodniczył I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Andrzej Szymczyk. Gości powitał Komendant Wojewódzki Policji insp. Jarosław Rzymkowski.

Podczas apelu wręczono policjantom awanse w stopniach służbowych oraz wyróżnienia w postaci odznaczeń państwowych i resortowych tj. Brązowe Krzyże Zasługi, Złote, Srebrne i Brązowe Medale za Długoletnią Służbę oraz  Złote, Srebrne i Brązowe Odznaki „Zasłużony Policjant”. Wśród odznaczonych Złotą Odznaką „Zasłużony Policjant” znalazła się Pani Beata Perzyńska, Komendant Powiatowy Policji w Wejherowie.

Wręczono również Medale za Zasługi dla Policji. Tu z kolei wyróżniono samorząd Redy, gdyż Brązowe Medale za Zasługi dla Policji otrzymali Przewodniczący Rady Miejskiej w Redzie Kazimierz Okrój i Burmistrz Miasta Redy Krzysztof Krzemiński. Odznaczenie wręczali I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Andrzej Szymczyk, Komendant Wojewódzki Policji insp. Jarosław Rzymkowski oraz Wicewojewoda Pomorski Mariusz Łuczyk.

– To wielki zaszczyt i wyróżnienie. – mówił Kazimierz Okrój, Przewodniczący RM – Odznaczenie to dedykuję redzkim radnym, gdyż to dzięki ich decyzjom możliwe było systematyczne dofinansowywanie i wspieranie miejscowego komisariatu. Decyzją Rady Miejskiej przekazano grunt pod budowę nowego komisariatu, a także dofinansowuje się zakupy samochodów i wyposażenia, oraz na dodatkowe patrole funkcjonariuszy – słuchaczy szkoły policyjnej w Słupsku.

Życzenia spokojnej służby i kolejnych awansów złożył Wicewojewoda Pomorski Mariusz Łuczyk. Na tym zakończono oficjalne uroczystości, a obecni goście, mieszkańcy i turyści mogli obejrzeć przygotowany przez policyjnych antyterrorystów pokaz odbijania statku z rąk terrorystów oraz bawić się na festynie przy Akwarium Gdyńskim.

(um)

Skip to content